İstanbul Araç Kiralama

İstanbul

İstanbul Hakkında

İstanbul, Türkiye’nin Marmara bölgesinin Çatalca-Kocaeli bölgesinde bulunan bir şehirdir ve Türkiye’nin 81 ilinden biridir. İstanbul Türkiye’nin ve dünyanın birçok yerinden gelen en çok ziyaret edilen turistik ve Metropol şehirdir. İstanbul tarihi yapılarıyla, camileriyle, rengarenk sokakları ile sizlere adeta hayran bırakmaktadır.

İstanbul Türkiye'nin Marmara Bölgesi'nde, Boğaziçi ve Marmara Denizi'nin kıyısında yer almaktadır. Hem Asya hem de Avrupa kıtaları üzerinde bulunmasıyla eşsiz bir coğrafi konuma sahiptir. Aynı zamanda Türkiye'nin başkenti Ankara'dan sonra ikinci en büyük şehri olup, kültürel, ekonomik ve tarihi birikimi büyük bir geçmişe sahiptir.

İstanbul 

İstanbul geldiğinizde sizlere bir çok farklı imkanlar sunmaktadır. Gezebileceğiniz bir çok yer olup ve eşsiz yemekleri keşfedebilirsiniz. İstanbul Metropol şehrin yanı sıra doğal güzellikleriyle hayran bırakmaktadır. Enfes Sahillerini ve Ormanlarını Keşfedebilirsiniz.

İstanbul, kültürel ve kültürel etkinlikler açısından da oldukça zengindir. Şehirde birçok müze, sanat galerisi, tiyatro ve konser salonu bulunmaktadır. Ayrıca her yıl uluslararası film festivalleri, müzik festivalleri ve diğer etkinlikler düzenlenmektedir.

İstanbul, tarihi boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. İlk olarak M.Ö. 7. yüzyılda antik bir Yunan kolonisi olan Byzantion olarak kurulmuştur. Daha sonra Roma İmparatorluğu, Bizans İmparatorluğu ve Osmanlı İmparatorluğu'nun başkenti olmuştur.

İstanbul Araç Kiralama

İstanbul metropol şehirden dolayı bir çok yönden gelişmiş olup araç kiralama konusunda diğer illere göre daha çabuk ulaşılmaktadır. İstanbul’da hem Asya hem Avrupa’da olmak üzere 2 tane havalimanı bulunmakta olup dilerseniz. Sabiha Gökçen Havalimanı Araç Kiralama ve İstanbul Havalimanı araç Kiralama lokasyonlarını kullanarak yaparak iş görüşmelerinizi ve tatil planınıza konfor katabilirsiniz?  İstanbul kiralık araç fiyatlarını her bütçeye uygun araçlar bulunmaktadır.  arabakirala.com.tr ihtiyacınıza en uygun araç kiralama seçeneklerini kullanarak.  İş birlikteliği yapmış olduğumuz İstanbul’da Araç Kiralama şirketleriyle İstanbul Araç Kiralama lokasyonuna en yakın ve avantajlı araç kiralama şirketlerini, araçlarını, fiyatlarını, ek ürünlerini sizler için saniyeler içerisinde karşılaştırıyor. Avantajlı İstanbul Araç Kiralama fırsatlarından yararlanmak için tek yapmanız gereken aracı teslim almak istediğiniz İstanbul Araç Kiralama lokasyonu seçip dilediğiniz aracı kredi kartı limitinizi bloke etmeden sadece ön ödemeyle kiralamak ön ödeme sonrasında geri kalan tutarı araç kiralama ofisinde ödeyebileceksiniz. Ekonomik, Orta, Lüks, Premium, SUV ve Minibüs kiralama seçenekleriyle ihtiyaçlarınıza en uygun araç bulup kiralama yapabilirsiniz? Keşfet, Kirala, Keyfini Sür! 

İstanbul Araç Kiralama Lokasyonları

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanıİstanbul Yeni Havalimanı
İstanbul Avrupaİstanbul Bahçeşehirİstanbul Bostancıİstanbul Eyüpİstanbul İstinyeİstanbul Maltepe
İstanbul Alibeyköy    İstanbul Bakırköyİstanbul Buyaka AVMİstanbul Fatihİstanbul Oto Marketİstanbul Maslak
İstanbul Altunizadeİstanbul Başakşehirİstanbul Büyükçekmeceİstanbul Fulyaİstanbul Kadıköyİstanbul Mecidiyeköy
İstanbul Arnavutköyİstanbul Batışehirİstanbul Çatalcaİstanbul Gaziosmanpaşaİstanbul Kağıthaneİstanbul Merter
İstanbul Ataköyİstanbul Bayrampaşaİstanbul Çekmeköyİstanbul Göktürkİstanbul Kartalİstanbul Ortaköy
İstanbul Ataşehirİstanbul Bebekİstanbul Dudulluİstanbul Güneşliİstanbul Kavacıkİstanbul Pendik
İstanbul Avcılarİstanbul Beşiktaşİstanbul Eminönüİstanbul Güngörenİstanbul Kozyatağıİstanbul  Sancaktepe
İstanbul Bağcıılarİstanbul Beykozİstanbul Esenlerİstanbul Halkalıİstanbul Küçükçekmeceİstanbul Sarıyer
İstanbul Bağdat Caddesiİstanbul Beylikdüzüİstanbul Etilerİstanbul Haremİstanbul Kurtköyİstanbul Şile
İstanbul Bahçelievlerİstanbul Beyoğluİstanbul Esenyurtİstanbul Harem Otogarİstanbul Leventİstanbul Silivri
İstanbul Şişliİstanbul Suadiyeİstanbul Sultanahmetİstanbul Sultanbeyliİstanbul Sultangaziİstanbul Taksim
İstanbul Tuzlaİstanbul Ümraniyeİstanbul Üsküdarİstanbul Yenibosnaİstanbul Zeytinburnuİstanbul Zincirlikuyu

İstanbul Gezilecek Ve Görülecek Yerler

arabakirala.com.tr aracınızı kiraladıktan sonra İstanbul’un harika tarihi yapılarını doğal güzelliklerini kiralık aracınızla keşfedip seyahatinizi keyfini çıkarın! İstanbul’da gezilecek ve görülecek yerleri sizler için listesini hazırladık gelin birlikte inceleyelim:

 • Topkapı sarayı
Topkapı sarayı

İstanbul’da gelip mutlaka görmeniz gereken en önemli yerlerden birisi olan Topkapı sarayı 400 yıl boyunca Osmanlı padişahlarının yerleşim ve devletin yönetimiz merkezidir. Tarihin izlerini barındıran Topkapı Sarayı, seyahat planınıza kesinlikle eklemelisiniz. Topkapı sarayı seyahatinizde sizleri bekleyen Harem, Has Oda, Köşkler Bahçesi, Babü’s-Saade gibi bölüleri mevcuttur. Topkapı Sarayı Salı günleri hariç diğer günleri İstanbul oto kiralama yaparak keyfinize konfor katabilirsiniz.

 • Galata Kulesi
Galata Kulesi

İstanbul’un Beyoğlu ilçesinde bulunan galata kulesi adını bulunduğu Galata semtinden almaktadır. Galata surları dahilinde bir gözetleme kulesi olarak inşaat edilmiş olup farklı dönemlerde ise farklı amaçlarda kullanılmıştır. 2020 yılında itibaren sergi ve müze olarak kullanılmaktadır. Galata kulesine çıktığınızda eşsiz manzara karşı yemek yiyip sevdiklerinizle keyfin tadını çıkarta bilirsiniz.

 • Dolmabahçe Sarayı
Dolmabahçe Sarayı

Dolmabahçe Sarayı İstanbul'un Beşiktaş ilçesinde, Boğaziçi'nin kuzey doğusunda yer almaktadır. Dolmabahçe Sarayı'nın inşaatına ise 1843 yılında Sultan Abdülmecid tarafından başlanmış ve 1856 yılında tamamlanarak hizmete açılmıştır. Bu saray, Topkapı Sarayı'nın yerine geçmiş ve Osmanlı padişahlarının yeni ikametgahı olmuştur. Dolmabahçe sarayına geldiğinizde sizleri 3 oda karşılamaktadır bunlar selamlık, Haremlik ve Muayede salonudur. İstanbul Dolmabahçe gezi planınız var ise sevdiklerinizle İstanbul Beşiktaş araç kiralama yaparak gezi planınıza keyif ve konfor katabilirsiniz.

 • Ayasofya Cami
Ayasofya Cami

Ayasofya Cami İstanbul'un tarihi yarımadasında, Sultanahmet Meydanı'nda yer almaktadır. Ayasofya, Bizans döneminde kilise olarak inşa edilmiş, daha sonra Osmanlılar tarafından camiye çevrilmiştir. Bu nedenle mimari hem Bizans hem de Osmanlı mimari özelliklerini bünyesinde barındırır. Ayasofya cami birçok yerli ve turistin akın ettiği yer olup ziyarete gelenleri hayran bırakmaktadır. İstanbul merkeze çok yakın olup İstanbul araç kiralama yaparak ziyaret edebilirsiniz.

 • Meşhur Kapalı Çarşı
Kapalı Çarşı

Kapalı Çarşı, İstanbul'un tarihi yarımadasında, Beyazıt Meydanı'nda bulunan ve içerisinde bir çok dükkan olup ve yerli ve yabancıların uğrak noktasıdır. Kapalı çarşıyı Fatih Sultan Mehmet’in padişah olduğu zaman inşaat edilmiş olup ve 550 yıldır hala daha ayaktadır. Kapalı Çarşı şehir merkezine yakın olup ve İstanbul araba kiralama yaparak ziyaret edebilirsiniz.

 • Rumeli Hisarı
Rumeli Hisarı

Rumeli Hisarı İstanbul’un simgelerinde biri olup ve günümüzde bir müze olarak kullanılmaktadır. İçerisinde açık hava etkinlikleri, konserler ve sergiler düzenlenmektedir. Muhteşem İstanbul Manzarasını araç kiralama yaparak sevdiklerinizle birlikte ziyaret edebilirsiniz.

 • Sultan Ahmet Cami
Sultan Ahmet Cami

Sultan Ahmet Camii, hem dini hem de mimari açıdan büyük bir öneme sahiptir. 6 minare ile inşaat edilmiş tek cami olma özelliğine sahip olan Sultan Ahmet cami mutlaka ziyaret edilmesi noktalardan biridir. İstanbul araç kiralama yaparak ailecek veya sevdiklerinizle ziyaret edebilirsiniz.

 • Kız Kulesi
Kız Kulesi

Kız Kulesi, İstanbul Boğazı'nın güney girişinde, Üsküdar'a yakın bir adacık üzerinde yer alan tarihi bir kuledir. Kız Kulesi şehrin sembollerinden biri olup ve birçok yerli ve turistin uğrak noktalarından biridir. İçerisinde restaurant bulunan sevdiklerinizle eşsiz manzara karşı bir akşam yemeğini tadını çıkarabilirsiniz.

 • Yerebatan Sarnıcı
Yerebatan Sarnıcı

Tarihi yarımadanın en görkemli tarihsel yapılardan biri olan Yerebatan Sarnıcı Bizans İmparatoru I. Justinianus (527-565) tarafından yaptırılmıştır. İnsanlığın tarih boyunca su temini ve depolama ihtiyaçlarını karşılamak içi kullanılan yapılardır. Yerebatan Sarnıcını birçok yerli ve yabancı turistin ziyaret ettiğin ve hayran kaldığı bir yerdir. İstanbul araç kiralama yaparak gezi planınıza renk ve konfor katabilirsiniz.

İstanbul Araç Kiralama Nasıl Yapılır?

Araç kiralama hizmeti almak isterseniz, birçok yerel ve uluslararası araç kiralama şirketi ve rent-a-car şirketi arabakirala.com.tr üzerinde bulunmaktadır. İstanbul'da bulunan oto kiralama şirketleri genellikle günlük, haftalık, aylık veya daha uzun süreli araç kiralama seçenekleri sunarlar.

Araç kiralama hizmeti almadan önce aşağıdaki konulara dikkat etmeniz önemlidir:

 1. Araç kiralama şirketi: Tanınmış ve güvenilir bir araç kiralama şirketi seçmek önemlidir. arabakirala.com.tr üzerinden güvenli bir şekilde kurumsal araç kiralama firmalarını saniyeler içerisinde karşılaştırabilir istediğiniz aracı kolayca kiralayabilirsiniz.
 2. Araç seçenekleri: Araç kiralama şirketinin filosunda bulunan araç seçenekleri sizin ihtiyaçlarınıza ve tercihlerinize uygun olmalıdır. Araç sınıfı, marka, model, yakıt tipi ve diğer özellikler gibi faktörleri değerlendirebilir ve seçiminizi buna göre yapabilirsiniz.
 3. Fiyatlandırma ve ek ücretler: Araç kiralama fiyatları, kiralama süresine, araç sınıfına, sigorta kapsamına ve diğer faktörlere bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Ayrıca, ek ücretler, vergiler, sigorta ve yakıt politikaları gibi konuları da dikkate almalısınız. Sözleşme ve anlaşma şartlarını dikkatlice okuyarak gizli maliyetlerden kaçınmalısınız.
 4. Sigorta kapsamı: Araç kiralama şirketinin sunduğu sigorta kapsamını incelemeli ve ne tür bir sigorta polisi dahilinde olduğunu belirlemelisiniz. Kapsamlı sigorta, hırsızlık sigortası, kasko gibi seçenekleri değerlendirebilir ve ihtiyaçlarınıza göre bir sigorta paketi seçebilirsiniz.
 5. Kiralama süresi ve kilometre sınırlaması:Oto kiralama süresi ve kilometre sınırlaması gibi kiralama şartlarını dikkate almalısınız. Kiralama süresi uzadıkça genellikle fiyatlar artabilir ve kilometre sınırlaması da belirli bir sınırlamaya tabi olabilir. Kiralama süresi ve kilometre sınırlaması konularını önceden anlaşma şartlarında belirleyerek süprizlerle karşılaşmamış olursunuz.
 6. Araç teslim alma ve iade: Araç kiralama şirketinin araç teslim alma ve iade süreçleri değişkenlik gösterebilmektedir. arabakirala.com.tr tedarikçilerin kiralama koşullarına ulaşabilirsiniz.

İstanbul'da Araç Kiralama Şirketleri

GARENTAEASYGO CAR RENTALMOBİLUPOĞUZ RENT A CAR
GREENMOTİON CAR RENTALOTOCAR RENTALDESTEGGPORT CAR RENTAL
5S CAR RENTALNİSSA CAR RENTALTORLAK AUTOBZM RENT A CAR
B2 CAREKAR GLOBALEURONET CAR RENTALDISCOUNT
KAR RENT A CARGOZZ RENT A CARGOZZ RENT A CARHİT EASY WAY TO RENT
TURMOBİL CAR RENTALCARVENTOLet’sTRRENTRIUM CAR RENTAL

arabakirala.com.tr üzerinden Araç Kiralama nasıl yapılır?

arabakirala.com.tr araç kiralama platformu üzerinden araç kiralama yapmak oldukça basit bir süreçtir. Aşağıdaki adımları takip ederek arabakirala.com.tr üzerinden araç kiralama işlemini gerçekleştirebilirsiniz:

 1. Websiteye Giriş: Tarayıcınızı kullanarak arabakirala.com.tr web sitesine gidin yada Araba Kirala (Appstore,Google Play Store, Huawei App) mobil uygulamasını indirin.
 2. Araç Arama: Ana sayfada yer alan araç arama formunu kullanarak, araç kiralama yapmak istediğiniz şehir, kiralama tarihi, teslimat yeri ve iade yeri gibi bilgileri seçin ve "Araç Bul" butonuna tıklayın.
 3. Araç Seçimi: Araç arama sonuçlarında size uygun araçları görüntüleyebilirsiniz. Araçların detaylarını, fiyatlarını, kiralama koşullarını ve özelliklerini inceleyerek tercih yapabilirsiniz.
 4. Rezervasyon: Beğendiğiniz bir aracı seçtikten sonra "Hemen Kirala" butonuna tıklayarak rezervasyon sürecine devam edin.
 5. Bilgileri Doldurma: Kiralama bilgilerini doldurun. Bu bilgiler arasında adınız, soyadınız, iletişim bilgileriniz, ödeme bilgileriniz, ek hizmetler gibi detaylar yer alabilir.
 6. Ödeme: Rezervasyonunuzu tamamlamak için ön ödeme işlemini gerçekleştirin. arabakirala.com.tr kredi kartı ile ödeme kabul etmektedir. Güvenli bir şekilde ödemenizi tamamlayarak rezervasyonunuzu onaylayabilirsiniz.
 7. Rezervasyon Onayı: Ödeme işlemi tamamlandıktan sonra, arabakirala.com.tr tarafından size bir rezervasyon onayı gönderilecektir. Rezervasyon onayında, kiralama detayları, araç bilgileri, fiyatlar ve diğer önemli bilgiler yer alacaktır.
 8. Araç Teslimatı ve İade: Rezervasyon onayındaki talimatları takip ederek, aracınızı teslim alabilir ve kiralama süresi sonunda aracı anlaşmalı olduğunuz teslimat noktasına geri iade edebilirsiniz.

Güncel Araç Kiralama Kampanyalarını Nasıl Takip Edebilirim?

arabakirala.com.tr, kullanıcılarına işbirlikleri ve kampanyalar ile sürekli olarak indirimli araç kiralama imkanı sağlamayı hedeflemektedir. Güncel kampanyalarımızı "Kampanyalar" sayfasını ziyaret ederek inceleyebilir dilerseniz üye olarak kampanyalar hakkında düzenli olarak e-mail alabilirsiniz.

Araç Kiralama İptal ve İade İşlemleri Nasıl Yapılır?

Yeni nesil araç kiralama moturu olan arabakirala.com.tr üzerinden yapmış olduğunuz rezervasyonlarınızı iptal ve iade linkine tıklayarak yada rezervasyon iletişim merkezi numaramızı arayarak talebinizi iletebilirsiniz. İptal ve iade talebiniz aynı gün içerisinde sonuçlandırılacaktır. İptal ve iade işlemleri tamamlandıktan sonra ilgili tutar rezervasyonun aynı gün içerisinde iptal edilmesi durumunda hemen sonraki günlerde iptal edilmesi durumunda ise kredi kartınıza genellikle 4 iş günü içerisinde yansıyacaktır, ancak banka süreçlerine bağlı olarak işlem süresi uzayabilir. İptal ve iade koşulları hakkında detaylı bilgi almak için "İptal ve İade" sayfamıza göz atabilirsiniz.

arabakirala.com.tr araç kiralama platformu sizlere kullanıcı dostu arayüzü ve kolay rezervasyon süreçleri ile kullanıcılarına pratik bir araç kiralama deneyimi sunmaktadır. Araç kiralama ile ilgili tüm soru, öneri ve görüşleriniz için iletişim sayfasını kullanarak, 0850 888 66 55 numaralı rezervasyon merkezimizi arayarak ya da [email protected]e-mail adresi üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

İstanbul Konum
Mobil Uygulama
Google PlayApp StoreApp Gallery