Hatay Araç Kiralama

Hatay

Hatay Hakkında

Medeniyetler beşiği Hatay, tarih boyunca birçok devlete ev sahipliği yapmıştır. Hala çeşitli devlet ve milletlere ait binaları ziyaret edebileceğiniz bu şehirde gezilecek çok tarihi yerlere sahiptir.

Hatay Şehir Merkezi

Hatay Hakkında Kısa Bilgi?

İnsanlığın ilk yerleşim yerlerinden biri olan, geçmişten günümüze farklı kültürlerin ve farklı inançların bir arada yaşadığı, barışın, kardeşliğin ve hoşgörünün şehridir Hatay;

Hatay, kültürlerini günümüze taşıyan bir medeniyetler beşiğidir. Güzel doğası ve lezzetli yemekleriyle tanınan Hatay, tarihiyle de bizleri kendine hayran bırakan bir şehir. Cumhuriyetin ilanından sonra ülke topraklarına katılan Hatay, Antakya olarak da bilinir. Büyük imparatorluklara, kutsal dinlere ve sayısız halka ev sahipliği yapan Hatay'ın inanç turizmi açısından en gelişmiş şehir olduğu söylenebilir.

Hatay

Hatay Araç Kiralama? 

Hatay yüksek dağlara sahip bir şehir olmasına rağmen coğrafi konumunun güzelliklerini bizlere sunabilecek potansiyele sahip bir şehirdir. Hatay dağlarının güzelliğini kaçırmamak için arabakirala.com.tr. ziyaret edebilir, coğrafi şartlara uyum sağlayan araç kiralayabilirsiniz.

Hatay Gezilecek Yerler?

  • Tarihi Yerler
  • Parklar
  • Mimari Yapılar
  • Kutsal ve Dini Yerler
  • Kaleler
  • Müzeler    

Hatay Kültür yolculuğunuzun ilk etabında Anadolu'da kurulan ilk cami olan Habib-i Neccar Camii'ni ziyaret edebilirsiniz. Osmanlı döneminin hayranlık uyandıran mimarisini gözlemleyebilirsiniz. Caminin Hz. İsa'nın havarilerine inanan ilk kişinin adını taşıması bu alandaki hoşgörüyü göstermektedir. 

Yolculuğunuza Uzunçarşıda devam edebilirsiniz. Efsanevi Antakya Uzun Çarşı, yöresel lezzetleri bulabileceğiniz otantik bir çarşıdır. Bir başka heyecan verici cazibe merkezi ise St. Pierre Kilisesi ve Charonion. Dünyanın ilk mağara kilisesi olarak kabul edilen bu 2000 yıllık yapı, Hristiyanlığın en kutsal hac merkezlerinden biridir. daha bir tarihi ve kültürel yere sahip olan Hatay mutlaka seyahat planınıza eklemelisiniz.

Hatay Konum
Mobil Uygulama
Google PlayApp StoreApp Gallery