Rize Araç Kiralama

Rize

Rize Hakkında

Dünyanın dört bir yanından doğa severleri kendine çeken ve her köşesinde farklı bir doğa harikasını gizleyen Rize, ülkemizin keşfedilmeye değer yeşil şehirlerinden biridir.

Rize Şehir Merkezi

Rize Hakkında Kısa Bilgi?

Türkiye'nin kuzeydoğusunda yer alan Rize, ülkenin en yağışlı şehridir. 12 ilçesi bulunan şehirde yaklaşık 350 bin kişi bulunmaktadır.  Kurtuluş Savaşı kazanılıp Türkiye Cumhuriyeti kurulduğunda Rize, kısa bir süre Artvin ile birleşerek Çoruh Vilayeti adını almıştır. Daha sonra 20 Nisan 1924 'te Rize İli olmuştur.. 1937'de çay üretiminin başlamasıyla yöre halkının ekonomik geliri arttı. Karadeniz'in özelliklerini taşır ve sarp vadileri, dağları, gölleri, ovaları, köprüleri, kaleleri ve akarsuları ile çok önemli bir turizm destinasyonuna sahiptir. Yaz ve bahar aylarında çok sayıda turisti ağırlayan şehir, potansiyelini her geçen gün artırıyor.

Rize
Rize Araç Kiralama?

Yeşilin bin bir tonu içinde yaylaları, ormanları, temiz havası ve enfes yemekleriyle tanınan Karadeniz kenti Rize; Özellikle son yıllarda büyük ilgi gören Karadeniz'in  değişmeyen gezi rotalarından biridir. Eğer Bir iş gezisi yapmak veya aile ve arkadaşlarını ziyaret etmek gibi bir planınız var ise arabakirala.com.tr bir araba kiralayabilir ve çevredeki yaylaları rahatça gezebilirsiniz. Rize uygun fiyatlı araç kiralama için  arabakirala.com.tr hızlı arama yapabilir, şehri konforlu bir şekilde keşfedebilirsiniz.

Rize Gezilecek Yerler?

  • Mimari Yapılar
  • Müzeler
  • Göller
  • Tarihi Mekanlar
  • Parklar
  • Dini yapılar
  • Yaylalar 

Her yıl binlerce kişinin ziyaret ettiği Ayder yaylası, Pokut yaylası, Huser yaylası ve Anzer yaylası gibi turizm imkanları gelişmiş onlarca yaylaya sahip Rize'de,  İlkbahar ve yaz aylarında rehberli doğa turları, dağ turları ve foto safarileri ziyaret edebileceğiniz Rize; Kaçkar Dağları'nın eteklerinde muhteşem manzaralar sunan ovaları, endemik bitki türlerinden bir metre yükseklikten akan bembeyaz şelaleleri ve Fırtına Deresi üzerine kurulmuş devasa taş köprüleri ile hem doğa hem de fotoğraf tutkunları için bir cennet. 

Şehir, lezzetli yöresel yemekleri ile her mevsim gastronomi tutkunlarını kendine çekiyor. Rize Seyahat planınızda kesinlikle yer bırakmalısınız; arabakirala.com.tr. sorunsuz bir şekilde bir araba kiralayabilirsiniz. Şimdiden iyi yolculuklar dilerim.

Rize Konum
Mobil Uygulama
Google PlayApp StoreApp Gallery