Ankara Araç Kiralama

Ankara

Ankara Hakkında

Türkiye'nin başkenti Ankara aynı zamanda ülkenin en kalabalık ikinci şehridir. Ankara 'da tarihi ve kültürel miras bakımından birçok kalıntılar bulunuyor. Ankara gezi ve iş görüşmeleriniz içim Mutlaka gezip görmeniz gereken şehirlerden arasındadır.

Ankara

1923 yılından beri ülkemizin başkenti olan Ankara'nın tarihi 5000 yıl öncesine dayanmaktadır. Antik kent, tarih boyunca Hititlerden Perslere, Lidyalılardan Bizanslılara onlarca farklı uygarlığa ev sahipliği yapmıştır. Başkent olarak seçildiği yıllarda Ankara küçük, fakir ve az binalı çorak bir şehirdi. Milli Mücadelemizin hazırlık, aşamasında idare  merkezi olarak milli mücadelemizin simgesi haline gelen bu tarihi şehir, 29 Ekim 1923'te Türkiye Cumhuriyeti'nin ilanından sonra kademeli olarak genişletilerek yeni, geniş ve modern bir Kent görünüme kavuşmuştur. 

Ankara Araç Kiralama?

Türkiye'nin başkenti Ankara, iş ve turizm açısından merkezi şehirlerden biridir. Her ne kadar bürokratik bir merkez olarak bilinse de her gün on binlerce misafir ağırlıyor ve şehre gelen pek çok kişi rahat bir ulaşım deneyimi içinAnkara araç kiralama hizmetlerini kullanmayı tercih ediyor. Uygun fiyatlı ve güvenilir araç kiralama hizmeti için arabakirala.com.tr. İşlemlerinizi yapabilirsiniz. arabakirala.com.tr. Web sitesi üzerinden şehre gitmeden kolayca işlem yapabilir, Ankara geziniz için ulaşımınızı sorunsuz bir şekilde planlayabilirsiniz. Seyahatinizi planlarken araç kiralama seçeneğini de göz önünde bulundurmalısınız çünkü Ankara araç kiralama hizmetleri ile daha rahat keşfedebileceğiniz, zamanınızı en iyi şekilde yöneterek işlerinizi halledebileceğiniz, sonrasında ise eğlenip eğlenebileceğiniz bir şehirdir.

Ankara Gezilecek Ve Görülecek Yerler

Ankara, ülkemizin en çok ziyaret edilen Atatürk'ün anıtı  bulunduğu Anıttepe'de bulunan Anıtkabir'dir. Yapımı dokuz yıl süren türbe, Osmanlı ve Selçuklu dönemlerinin yanı sıra o dönemin mimarisini de yansıtıyor. Ankara'nın bir diğer simgesi olan Ankara Kalesi'nin tarihi M.Ö. II. Tarihi yüzyıllar öncesine dayanmaktadır. Altındağ semtindeki kaleye çıktığınızda harika bir Ankara manzarasının keyfini çıkarabilirsiniz. Sizler için Ankara’da gezilecek yerlerinin ve görülecek yerlerin listeledik gelin birlikte inceleyelim.

Anıtkabir

Ankara’nın en popüler konumlarından biri olan Anıtkabir birçok yerli ve yabancı turist akınına uğramaktadır. Anıtkabir Türk halkının Atatürk’e olan sevgi ve saygısını ifade etmek için önemli bir sembollerden biridir. Anıtkabir’e geldiğinizde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kabri karşılamaktadır sizleri ayrıca Mustafa Kemal Atatürk’ün kişisel eşyaları, arabaları ve geçirdiği savaşları gösteren kültürel ve tarihi yapılar bulunmaktadır.  Anıtkabir içerisinde İsmet İnönü’nde kabri bulunmaktadır.  Ankara gezi planınız var ise mutlaka uğramalısınız. arabakirala.com.tr’ den Ankara Araç Kiralama yaparak gezi ve iş görüşmelerinize renk ve konfor katabilirsiniz.

Hacı Bayram Cami

Hacı Bayram Cami Ankara’nı Altındağ semtinde bulunan tarihi camidir. Hacı Bayram Cami Osmanlı dönemine ait mimarisini yansıtmış olup Osmanlı Padişahı II. Beyazıt emriyle yapılmıştır. Türkiye’nin ve Ankara Şehrinin kültürel ve dini açıdan öneme sahiptir. Hacı Bayram Camiye diğer illerden birçok kişi ziyaret etmektedir.  Hacı Bayram Cami ziyaret planınız var ise arabakirala.com.tr’ den Ankara Araç Kiralama yaparak gezi planınıza konfor katabilirsiniz.

Atakule

Atakule Ankara’nın Çankaya ilçesinde bulunmaktadır. Atakule Ankara’yı anımsatan sembollerinde biri olup Ankara yüksekten görebileceğiniz ve harika manzarasıyla adeta tüm Ankara ayaklarınızın altında gibi hissedeceğiniz bir yerdir. Atakule’nin en üstünde dönen bir restoran bulunmakta olup bazı günlerde konser etkinlikleri düzenlenmektedir. Ankara Atakule’ye sevdiklerinizle ziyaret edip “Arabakirala.com.tr”araç kiralama yaparak harika gününüze konfor ve renk katabilirsiniz.

Ulucanlar Cezaevi Müzesi

Ulucanlar cezaevi Ankara’da bulunan tarihi ve kültürel yapıya sahiptir. Ulucanlar cezaevinin Tarihçesi ise 1925 yılından inşaat edilmiş olup, 1980 yılına kadar faaliyet göstermiştir. Daha sonra restore edilerek müzeye dönüştürülmüştür. Ulucanlar Cezaevine geldiğinizde o döneme ait siyasi mahkumların yaşadığı olayları sizleri karşılamaktadır. Ulucanlar cezaevine gezi planınız var ise arabakirala.com.tr Ankara Araç Kiralama yaparak yolculuğunuza renk katabilirsiniz.

Ankara Gezip Görebileceğiniz Diğer Yerler:

 • Ankara Gençlik Parkı
 • Koca Tepe Cami
 • Roma Hamamı
 • Atakule Tema Park
 • Ankara Kalesi
 • Nallıhan Kuş Cenneti
 • Mogan Gölü
 • Atatürk Orman Çiftliği
 • Ankara Etnografya Müzesi
 • Pembe Köşk
 • Botanik Bahçesi
 • Kuğulu Park

Ankara Nasıl Giderim?

Ankara gezi ve iş görüşmeleriniz geldiğinizde nasıl giderim derseniz birçok ulaşım sağlayabilirsiniz. Uçakla gelmeyi düşünüyorsanız Ankara Esenboğa Havalimanını kullanarak Ankara’ya varabilirsiniz. Eğer Otobüsle seyahat etmek planız var ise Ankara Aşti terminalini kullanabilirsiniz. Tren yolculuğunu seviyorsanız Ankara Tren Garıseçeneklerini kullanabilirsiniz. Ankara’ya geldiğinizde toplu taşıma, taksi, tren, metro, gibi birçok ulaşım araçları kullanabilirsiniz. Arabakirala.com.tr’ den araç kiralama seçeneklerini kullanarak Ankara Esenboğa havalimanından ve birçok lokasyondan araç kiralama yapıp seyahat ve iş görüşmelerinize renk ve konfor katabilirsiniz. 

Ankara Araç Kiralama Şirketleri

GarentaTurmobil5s Car RentalNissaEasygo
Torlak AutoKimPortOtocarrentalOtotur

Ankara Araç Kiralama Lokasyonları

Ankara Esenboğa HavalimanıAnkara Tunus Caddesi
Ankara ÇankayaAnkara YenimahalleAnkara ÇubukAnkara DemetevlerAnkara Elmadağ
Ankara EtimesgutAnkara KazanAnkara KeçiörenAnkara KızılayAnkara Mamak
Ankara OtogarAnkara PolatlıAnkara SincanAnkara Tren GarıAnkara Ümitköy

 

Ankara Konum
Mobil Uygulama
Google PlayApp StoreApp Gallery