Nasıl yardımcı olabiliriz?

WEB SITESI

Araç kiralama hizmetlerini en az 1 yıllık ehliyet ile gerçekleştirebilirsiniz. Ehliyetiniz, kimliğiniz veya pasaportunuz ile kiralama hizmetinden faydalanabilirsiniz. Kiralama şartları tedarikçilerimizde değişkenlik gösterebilmektedir, rezervasyon sorgulaması aşamasında filtre kullanarak şartlarınıza uygun araç kiralama firmalarını listeleme yapabilirsiniz.

Araç kiralama yapmış olduğunuz tedarikçi firma tarafından aracın sınıfı veya grubuna göre değişkenlik gösteren tutarlarda bir depozito işlemi kredi kartınızdan tahsil edilmektedir. Depozito işlemi kiralama süresi boyunca meydana gelebilecek olan trafik cezası, HGS kullanımları, kaza raporu düzenlenmeyen hasarlar vs. gibi tedarikçi firma sözleşmesiyle belirlenecek işlemlerde kullanılmaktadır. Kiralamış olduğunuz aracı tedarikçi firmaya iade etmeniz sonrasında teminat tutarınız kredi kartınıza iade edilmektedir. Teminat tutarının iade süresi tedarikçi firmaya göre değişkenlik göstermekle birlikte 2-15 iş günü arasındadır.

Öncelikle rezervasyon için kendi adınıza düzenlenmiş kredi kartınızın bulunması gerekmektedir. Seçtiğiniz araç segmentine uygun sürücü yaşı ve ehliyet süresine sahip olmanız gerekmekte olup aracı teslim alma esnasında yeni tip ehliyetiniz, kimliğiniz veya kimlik olmaması durumunda pasaportunuzun yanınızda bulunması gerekmektedir. Tedarikçi firmalar rezervasyon sonrası *Finansal Analiz (Findeks) kontrolü yapmaktadır, finansal analizinizin tedarikçi firma şart ve koşullarına uygun olması gerekmektedir. Rezervasyon sonrası finansal analizinizi tedarikçi firmaya yaptırabilir ve herhangi bir sorun olması durumunda ödemiş olduğunuz ön ödemeli tutarın tamamını iade alabilirsiniz.

Araç kiralama karşılaştırma sitesi olan arabakirala.com.tr, kiralamak istediğiniz lokasyon ve tarih bilgisini girdikten sonra 45+ üzerinde araç kiralama firmasının uygun seçenekli araçlarını karşılaştırır ve listeleme yapar. Fiyata göre artan veya azalan, firmaya göre artan veya azalan yada otomobile ait vites, yakıt ve araç markası gibi özellikleri seçerek istediğiniz tercihe göre filtreleme yapabilirsiniz. En ucuz kiralık araç bulmak için filtreleme kısmından uygun olanı seçmenizi tavsiye ederiz.

arabakirala.com.tr, bir araç kiralama pazaryeri olarak faaliyet göstermektedir. Web sitemiz ve mobil platformlarımız üzerinden farklı araç kiralama şirketlerinin sunduğu araç kiralama hizmetlerini tek bir yerde birleştirir ve müşterilerin kolayca fiyatları karşılaştırmasını ve rezervasyon yapmasını sağlarız.

arabakirala.com.tr'de araç kiralama yapmak için aşağıdaki adımları takip etmeniz gerekir:

  1. arabakirala.com.tr web sitesine yada Araba Kirala mobil uygulamasına giriş yapın.
  2. Kiralamak istediğiniz aracın teslim ve iade yerlerini, tarihleri ve saatleri belirleyin.
  3. Sistem, bu bilgileri kullanarak size mevcut araçları ve fiyatları listeleyecektir.
  4. Farklı araç kiralama şirketlerinin sunduğu fiyatları karşılaştırarak size en uygun seçeneği seçin.
  5. Rezervasyon formunu doldurun ve ödemenizi yapın.

Bir kez rezervasyon yaptırdıktan sonra, araç kiralama şirketi size rezervasyon onayını gönderecektir. Kiralama süresince herhangi bir sorunla karşılaşırsanız, arabakirala.com.tr müşteri hizmetleri ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.

Misafirlerimiz herhangi bir kaza durumunda tek taraflı kaza olması halinde öncelikle polis ya da jandarma tutanağı kesinlikle tutturmalıdır, çift taraflı kazalarda ise kazaya karışan araçlarla beraber kaza tespit tutanağı tutulmalıdır. Tutmuş olduğunuz bu tutanak ile beraber kiralama yapmış olduğunuz tedarikçi firmaya bildirimde bulunmanız gerekmektedir. Eğer kiralama yaparken tamamlayıcı güvence paketi satın aldıysanız, tedarik firma ile iletişime geçerek hasarın boyutuna göre kaza tespit tutanağını doldurmanız veya beyan kapsamında onarım sağlanabileceği bilgisini alarak işlemlerinize devam edebilirsiniz.

arabakirala.com.tr web, mobil web, mobil uygulamalar üzerinden araç kiralama oldukça kolaydır. Üstelik mobil uygulamamızı kullanan tüm misafirlerimiz araçlarını ekstra %5 indirim kullanarak kiralamaktadır. Kiralama yapmak istediğiniz lokasyon, tarih ve saat bilgilerini girdikten sonra arabakirala.com.tr sizlere en uygun kiralık aracı bularak, filtreleme yapmanızı sağlayacak ve sadece 2 adımda rezervasyonunuzu tamamlamış olacaksınız.

Evet, birçok araç kiralama şirketi bir günlük araç kiralama seçeneği sunar. Ancak, bazı araç kiralama şirketleri bu seçeneği sunmayabilir veya minimum kiralama süresi gerektirebilir. Kiralama şirketleri arasında farklılık gösterebileceğinden, bir günlük araç kiralama seçeneği için arabakirala.com.tr üzerinden sorgu yaparak uygun şirketi bulmak en iyisidir.

Böyle bir durumda araç kiralamayı yaptığınız tedarikçi firma ile iletişim kurmanız halinde tedarikçi firma yetkilileri size yardımcı olacaktır. Kiralamış olduğunuz aracı kiralama süresinden önce teslim etmek isterseniz, tedarikçi firma tarafından sunulan iptal ve iade koşulları geçerli olacaktır. Tedarikçi firma koşullarına bağlı olarak kullanım yapmadığınız günlerin ücreti araç kiralama yaptığınız firma tarafından iade edilebilmektedir. Kiralama sürenizi uzatmak istemeniz durumunda, tedarikçi firmanın belirlediği araç kiralama ücret tarifesi üzerinden ek ödeme yaparsınız.

Araç kiralama süresiniz içerisinde kullanmış olduğunuz tüm otoyol, özel otoyol, köprü, tünel vb. ücretli geçişler araç kiralamasını yapan misafir tarafından karşılanmaktadır. Kullanmış olduğunuz HGS/OGS geçişlerinin tahsilatları hizmet veren tedarikçi firmaya göre değişkenlik göstermektedir. Kiralama süreniz içerisinde HGS/OGS kullanımlarınız anlık olarak tedarikçi firmada kayıtlı bulunan kredi kartınızdan tahsil edilebileceği gibi araç iade sonrası depozitonuzdan da tahsil edilebilmektedir. Depozito tutarınızın HGS/OGS bakiyesini karşılamaması durumunda yine sistemde bulunan kredi kartınızdan tahsilat yapılmaktadır. Araç kiralama firmaları oranı değişkenlik göstermekle beraber HGS/OGS kullanımlarınızdan hizmet bedeli tahsil edebilmektedir.

İptal ve iade koşulları tedarikçi firmalar tarafından sunulmaktadır, bu sebepten dolayı her tedarikçi firmamızın iptal ve iade koşulları değişiklik göstermektedir. Araba Kirala misafir memnuniyeti en üst düzeyde sağlamak ve kesintisiz hizmet almanı için koşulsuz ve ücretsiz iade hizmeti sunmaktadır. İptal ve iade şartları hakkında daha detaylı bilgi almak için yardım sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Oto kiralamada tedarikçi firmalar tarafından kredi kartları dışında ödeme kabul edilmemektedir. Ancak araç kiralama rezervasyonunuzu Araba Kirala üzerinden gerçekleştirdiğiniz zaman ön ödeme tutarınızı sanal kart, debit kart, kredi kartı veya ek kart ile gerçekleştirebilirsiniz. Kiralamış olduğunuz aracı tedarikçi firma tarafından teslim almaya gittiğiniz zaman tedarikçi ofisinde sadece adınıza kayıtlı bir kredi kartı ile işlem yapılır ve diğer seçenekler (banka kartı, sanal kart vb.) kabul edilmez.

Araç kiralama rezervasyonunuzu arabakirala.com.tr üzerinden yaptıysanız giriş bilgilerinizi girdikten sonra rezervasyon bilgilerinize erişebilirsiniz. Ayrıca çağrı merkezi numaramız olan +90 850 888 66 55 numaralı hattımızdan da detaylı bilgi alabilirsiniz. Eğer e-posta ve GSM bilgilerinizi paylaştıysanız e-posta ile veya telefona SMS ile konfirmasyon bilgisi iletilmektedir.

arabakirala.com.tr üzerinden yapacağınız tüm işlemler SSL sertifikası güvencesindedir. Oto kiralama rezervasyonunuzu tamamlarken girmiş olduğunuz kredi kartı, banka kartı, ön ödemeli kart, maaş kartı vb. tüm ödeme araçları için 3D Security güvenlik önlemi sunulmaktadır. arabakirala.com.tr üzeriden yapılan tüm finansal işlemler PayTR üzerinden gerçekleşmektedir.

Araç kiralama tedarikçilerimiz tarafından kredi kartsız işlem yapılamamaktadır. Kiralama işlemi sonrası mutlaka adınıza kayıtlı bir kredi kartını kiralama ofisine ibraz etmeniz gerekmektedir, aksi taktirde yapmış olduğunuz araç kiralama rezervasyonu iptal edilecektir. İptal işlemi sonrası rezervasyon ön ödemeniz kesintisiz olarak kredi kartınıza iade edilmektedir.

arabakirala.com.tr üzerinde anlaşmalı birçok kurumsal araç kiralama şirketi bulunmaktadır ve her birinin kiralama politikaları ve güvenlik standartları farklılık gösterebilir. arabakirala.com.tr güvenilir ve belirli hizmet standartlarını sağlayan tüm kurumsal araç kiralama şirketleri ile çalışmaktadır. Web sitemiz yada Araba Kirala mobil uygulamamız üzerinden güvenle araç kiralayabilirsiniz.

Findeks Raporu; bankalardaki toplam kredi, kredi kartı, kredili mevduat hesabı borç ve ödeme bilgilerinizi gösteren bir rapordur. Findeks Notunuzu oluşturan faktörler bu rapor üzerinden belirlenmektedir. Araç kiralama yaparken Findeks Notu talebi araç kiralama hizmeti veren firmalar için bir güvence oluşturmaktadır. Findeks Notu, kiralamak istediğiniz araç segmentine göre değişiklik gösterebilmektedir. Tedarikçi firmalar tarafından tüm bankalardaki kredi, kredi kartı ve kredili mevduat hesabı veya benzeri kredili ürünlerinizin toplam limit ve borç bilgileri, kredili ürünlerinizin açık/kapalı olduğu bilgisi ve kredili ürünlerinizdeki geçmiş ödeme performansına göre Findeks puanına bakmaksızın da değerlendirme yapma hakkına sahiptir.

Teminat işlemi, genellikle kredi kartı üzerinden gerçekleştirilir. Araç kiralama şirketi, kiralama sırasında kredi kartınızdan belirli bir miktarı bloke eder ve bu miktar, aracın hasarlı veya eksik teslim edilmesi durumunda kullanılır. Bloke edilen miktar, araç kiralama süresine, aracın tipine, sigorta seçeneklerine ve araç kiralama şirketinin politikalarına göre değişebilir.

Kiralık bir araç kazası durumunda öncelikle aracı güvenli bir yere alarak kiralama şirketine bilgi verilmesi gerekmektedir. Çift taraflı kazalarda Kaza Tespit Tutanağı tutularak aracın detaylı olarak kaza resimleri çekilmelidir. Birden fazla aracın karıştığı veya yaralı olan trafik kazalarında polis veya jandarmaya haber verilerek rapor tutulması gerekmektedir.

En az 21 yaşında olmak (bazı şirketlerde 18 yaş yeterli olabilir), ehliyet sahibi olmak ve ehliyetin en az 1 yıllık süre geçerli olması, kredi kartı sahibi olmak. Ayrıca, bazı araç kiralama şirketleri, yaş sınırlarına ve ehliyet süresine ek olarak, belirli bir kredi notu veya kredi geçmişi gereksinimleri de belirleyebilir. Bu nedenle, araç kiralama şirketlerinin politikalarını arabakirala.com.tr üzerinden araştırmak ve gereksinimleri öğrenmek önemlidir.

ARAÇ KIRALAMA

En uygun araç kiralama fiyatını sorgulamak için web sitemize veya mobil uygulamamız üzerinden arama yaparak tüm kiralık araçların fiyatlarını tek tıkla online olarak karşılaştırabilir ve müşteri yorumlarını anında kontrol edebilirsiniz. Ayrıca, çeşitli kampanyalarımız ve indirim kuponlarımızı takip ederek daha uygun fiyatlarla araba kiralama şansınızı artırabilirsiniz.
İptal ve iade politikaları şirketlere göre değişiklik gösterir. Çoğu şirket, belirli bir süre öncesine kadar ücretsiz iptal hakkı sunarken, bazıları son dakika iptallerinde ücret talep edebilir. arabakirala.com.tr üzerinden yapacağınız tüm kiralama işlemlerinde %100 iptal&iade politikası uygulanmaktadır.
Araç kiralama fiyatlarını etkileyen birçok faktör bulunmaktadır. Bu fiyatlandırma genellikle aracın modeli, kiralama süresi, kiralama yapılan yerin konumu ve ek hizmetler gibi çeşitli değişkenlere dayanmaktadır.
Araç kiralama şirketi seçerken, öncelikle firmanın piyasadaki güvenilirliği ve itibarını göz önünde bulundurun. Müşteri yorumları, puanları ve önerileri, şirketin hizmet kalitesi hakkında fikir verir. Arabakirala.com.tr üzerinden yapacağınız tüm kiralamalar kurumsal tedarikçiler tarafından sağlanmakta olup, güvenlidir.
Kiralık araç alırken genellikle geçerli ve minimum 1 yılı doldurmuş bir sürücü belgesi, kimlik veya pasaport ve kredi kartı gereklidir. Bazı durumlarda, ikametgah veya ek belgeler istenebilir. Detaylı bilgi için kiralama yapacağınız şirketin kiralama koşullarına göz atmanızı tavsiye ederiz.
Araç kiralama süresi, aracın alındığı andan itibaren başlar ve belirlenen teslimat saati ve tarihine kadar devam eder. Teslimat gecikmesi durumunda ek ücretler uygulanabilir. 1 gün araç kiralama süresi 24 saat üzerinden, 1 ay araç kiralama süresi ise 30 gün üzerinden hesaplanmaktadır.
Rent a car hizmetlerinde fiyatlar genellikle aracın modeli, kiralama süresi, konum, mevsimsel talep, ek hizmetler ve kiralama şartları gibi çeşitli faktörlere bağlı olarak değişir. En iyi fiyat garantisi almak için arabakirala.com.tr üzerinden erken rezervasyon yapmak, özel indirimleri takip etmek, farklı kiralama şirketlerini karşılaştırmak ve uzun süreli kiralama indirimlerinden yararlanmak önemlidir.
Bazı araç kiralama şirketleri yurtdışına çıkışa izin verirken, bazıları sadece belirli ülkeler için bu hizmeti sunar. Bu hizmeti veren şirketler ekstra belgeler, sigortalar ve ücretler talep edebilir. Yurtdışına çıkmak isterseniz araç kiralama şirketleri ile iletişime geçerek kiralık araçla yurdışına çıkış izni olup olmadığını öğrenebilirsiniz.
Evet, araç kiralarken bir tür sigorta yapmak zorunludur. Çoğu araç kiralama şirketi, temel bir sigorta paketi sunar, ancak tam kapsamlı koruma için ek sigorta seçenekleri de mevcuttur.