İzmir Araç Kiralama

İzmir

İzmir Hakkında

Türkiye'nin üçüncü büyük şehri olan İzmir, modern, gelişmiş ve aynı zamanda hareketli bir ticaret merkezidir. Ege Bölgesi'nde İzmir Körfezi kıyısında yer alan ve yaklaşık 4,5 milyon nüfusuyla Türkiye'nin üçüncü büyük şehri olan İzmir, tarihi ve doğal güzellikleri sayesinde her yıl milyonlarca yerli ve yabancı turisti ağırlamaktadır. Ülkemizin en önemli ticaret, fuar ve öğrenci şehirlerinden biri olan İzmir'de her köşe başında etkileyici tarihi hazineler ve göz alıcı anıtlar bulabilirsiniz.

İzmir 

İzmir Hakkında Kısa Bilgi?

İzmir'in tarihi, antik çağlara kadar uzanmaktadır. Lidyalılar, Persler, Roma İmparatorluğu, Bizans İmparatorluğu ve Osmanlı İmparatorluğu gibi çeşitli medeniyetler İzmir'e egemen olmuştur. Şehir, aynı zamanda Türkiye'nin bağımsızlığının simgesi olan 1919 yılında başlayan İzmir İşgaline de ev sahipliği yapmaktadır.

İzmir, güzel plajları, tarihi yapıları ve canlı gökleriyle ünlüdür. Konak Meydanı'nda yer alan Saat Kulesi, şehrin sembollerinden biridir. Ayrıca İzmir Körfezi, Alsancak Limanı ve Kordonboyu gibi noktalar da şehrin popüler yerlerindendir. İzmir, aynı zamanda Ege Denizi'ne kıyısı olduğu için deniz turizmi için de önemli bir merkezdir.

Ulaşım açısından İzmir bir liman kenti olması nedeniyle deniz yoluyla ulaşım imkanına sahiptir. Ayrıca İzmir Adnan Menderes Havalimanı, dış hatlar ve iç hat uçuşları ile şehre bağlantılar sunmaktadır. Şehir içi ulaşım metro, tramvay, otobüs ve minibüs gibi toplu taşıma araçları ile birleştirilmiştir.

İzmir Saat Kulesi
İzmir Araç Kiralama? 

Bu tarihi şehrin yaşayan tarafını tüm canlılığıyla görmek size eşsiz bir deneyim yaşatacak. Türkiye'nin üçüncü büyük şehri olan İzmir'de doğa ve tarihi güzellikleri yaşarken seyahatinizi konforlu hale getirecek araç kiralama seçeneğinden yararlanabilirsiniz. arabakirala.com.trkullanıcılarına uygun fiyatlı araç kiralama hizmeti sunmaktadır. arabakirala.com.tr üzerinden en ucuz İzmir araç kiralama firmalarını inceleyip karşılaştırabilir ve sorunsuz bir şekilde size uygun olan aracı kiralayabilirsiniz. İzmir şehir merkezinde araç kiralamanın yanı sıra İzmir Havalimanı'nda da araç kiralamayı düşünebilirsiniz. Böylece İzmir Adnan Menderes Havalimanı uçuşlarınızdan sonra kiralık aracınızı İzmir Havalimanı rent a car  ofislerimizden  kolayca teslim alabilir ve lezzetli bir tatilin tadını çıkarabilirsiniz. Araç kiralama işlemlerinizde arabakirala.com.tr. tercih ettiğinizde İzmir araç kiralama hizmetinden kolayca yararlanabilirsiniz.

İzmir Gezilecek Yerler?

  • Plajlar
  • Tarihi yapılar
  • Mimari Yapılar
  • Doğal güzellikleri
  • Özel Müzeler
  • Kutsal ve Dini Yerler
  • Alışveriş Merkezi

Aydın, Balıkesir ve Manisa gibi komşuları bulunan İzmir'in ana noktaları Çeşme, Alaçatı, Foça, Şirince, Selçuk ve Bergama'dır. Her karış doğal ve kültürel zenginliğin bulunduğu İzmir'i keşfetmek için her yıl milyonlarca insan şehre akın ediyor. Hem karayolu üzerinde hem de Adnan Menderes Havalimanı'nda ulaşımla birlikte turizm hareketliliği çok ciddi boyutlara ulaşıyor. İzmir'in her noktasının cazibe merkezi olması turistleri heyecanlandırırken, Kordon, Kıbrıs Şehitleri Caddesi, Efes Antik Kenti, Şirince Köyü ve Konak Meydanı görülecek yerlerden sadece birkaçı. İzmir'in her santimini gezmek ve güzelliğini keşfetmek istiyorsanız araç kiralama hizmeti ile konforu bulacaksınız. Araç kiralayarak hem zamandan tasarruf edebilir hem de lüks bir seyahate çıkabilirsiniz.

İzmir Konum
Mobil Uygulama
Google PlayApp StoreApp Gallery