Gaziantep Araç Kiralama

Gaziantep

Gaziantep Hakkında

Gaziantep, belki de Türkiye'nin en önemli turlarından biridir. Çünkü Gaziantep, yerli ve yabancı turistler için birçok ilginç özelliğe sahiptir. Gaziantep tarihi eserleri ve yemekleri ile ünlü önemli bir şehirdir.

Gaziantep Şehir Merkezi

Gaziantep Hakkında Kısa Bilgi?

Mezopotamya ile Akdeniz arasında yer alan, antik çağlardan bu yana pek çok medeniyetin anası olan Gaziantep, eski çağlardan bu yana canlılığını ve dinamizmini koruyan bir şehirdir. Rivayete göre Gaziantep'in asıl adı Ayıntap'tır. Suyun bolluğundan dolayı şehre bu ad verilmiştir. Ancak zamanla bu isim Antepi olarak değiştirilmiştir. Kurtuluş Savaşı'ndaki kahramanlıklarından dolayı Gazi unvanını alarak Gaziantep oldu. Türkiye'nin sekizinci büyük şehri olan Gaziantep, "Dünyanın Gastronomi Şehri" olarak da UNESCO himayesinde yer alıyor.

Gaziantep

Gaziantep Araç Kiralama? 

Efsanelere konu olan bu tarihi şehrin güzelliklerini keşfe çıkmak, dillere destan .Gaziantep mutfağı lezzetlerini deneyimlemek için Gaziantep uygun fiyatlı araç kiralamakiçin arabakirala.com.tr hızlı arama yapabilir, şehri konforlu bir şekilde keşfedebilirsiniz.

Gaziantep Gezilecek Yerler?

  • Tarihi Yerler
  • Parklar
  • Mimari Yapılar
  • Kutsal ve Dini Yerler
  • Kaleler
  • Müzeler

Önemli bir İpek Yolu geçiş noktası olan kent, kültürel miras açısından oldukça gelişmiştir. Ayrıca yemek kültürü ile de gelişen Antep'e sık sık gurme turları düzenlenmektedir. Gaziantep; Kahramanmaraş, Yavuzeli, Nizip, Kilis, Oğuzeli, İslahiye ve Nurdağı ile çevrilidir. Bu doğrultuda Gaziantep'e gelen birçok turist kiralık araçlar ile çevre illeri gezebilmektedir. Gaziantep gezisi sırasında; Tarihi Antep Evleri, Demirciler Çarşısı, Bedesten, Zeugva Antik Kenti, Zeugma Mozaik Müzesi, Gaziantep Kalesi, Dülük Antik Kenti, Rumkale, Gaziantep Hayvanat Bahçesi.

Gaziantep Konum
Mobil Uygulama
Google PlayApp StoreApp Gallery