Kullanım Koşulları

1. Amaç

İşbu web sitesi ve/veya mobil uygulamanın temel amacı; araç kiralamak isteyen gerçek veya tüzel kişilerin Araba Kirala Teknoloji Anonim Şirketi (“Şirket”) anlaşmalı tedarikçilerinin online olarak API/XML bağlantısı yoluyla göndermiş olduğu araçların, ek ürünlerin ve tüm tedarikçi hizmetlerinin kiralanmasına aracılık etmesidir. Şirket, web sitesi ve/veya mobil uygulamalar üzerinden araç kiralama hizmeti veren tedarikçileri vasıtasıyla hizmetlerini sunmaktadır. İşbu web sitesi ve/veya mobil uygulama Elektronik Ticaret Aracı Hizmet Sağlayıcı olarak faaliyet göstermekte olup, tedarikçiler tarafından sunulan hizmetlerin temin edilmesinden ve içeriğinin doğruluğundan sorumlu değildir.

2. Araç Sorgulama İşlemi

Web sitemiz ve/veya mobil uygulamamız üzerinden kiralama yapmak istediğiniz lokasyonu, kiralama tarihi, iade tarihi ve saatlerini seçerek ilgili lokasyonda hizmet veren tedarikçilerimize ait araç ve hizmet bilgileri online olarak sunulur, ilgili araç grubundan rezervasyon yapmak araç seçimi sonrasında kişisel bilgilerinizi girmeniz ve ödeme formuna kredi kartı bilgilerinizi girmeniz gerekmektedir. Ödeme işlemi sonrasında tarafınıza tedarikçi sisteminde oluşan PNR numarası ve tüm kiralama detayları gösterilerek, yine sistemde kayıtlı e-posta ve GSM numaranıza bilgilendirme yapılır. Rezervasyon işlemi seçmiş olduğunuz aracın kesin olarak size temin edileceği anlamına gelmez. Rezervasyonunuz tedarikçi ekranında onaylansa dahi tedarikçi firma hizmet vermeme hakkına sahiptir. Rezervasyon işleminiz sonrasında tedarikçi firmanın kiralama koşullarına uymanız ve adınıza kayıtlı bir kredi kartı ile tedarikçi ofisine başvuru yapmanız gerekmektedir. Tedarikçi firma araç teslimi esnasında adınıza kayıtlı olan kredi kartından araç grubuna göre teminat amaçlı olarak depozito bloke edecektir. Depozito iade şartları için tedarikçi firma kuralları geçerlidir, bu işlem site ve/veya mobil uygulama ile hizmet aracılığı yapan Şirket sorumluluğunda değildir. Tedarikçi firma hizmetten çekilme hakkına sahiptir.

3. Ofis Teslim, Vale Karşılama ve Adrese Teslimat

Kiralama aşamasında seçmiş olduğunuz lokasyonda tedarikçiye ait herhangi bir ofis var ise kiralama işleminiz ofis teslim olarak gerçekleştirilecektir. Tedarikçiler sisteme vale karşılama yada adrese teslimat olarak araçlarını gösterebilir, lokasyon bazında aracı nasıl teslim alacağınızı ödeme sayfası aşamasında görebilir ve rezervasyon işleminizi tamamlayabilirsiniz.

4. Haklarımız

İşbu web sitesi ve/veya mobil uygulamanın tüm hakları Araba Kirala Teknoloji Anonim Şirketi’ne aittir. Web sitesi ve/veya mobil uygulamada bulunan hiçbir metaryal, yazılım, kodlama, blog, görsel kopyalanamaz, dağıtılamaz başka bir yerde yayımlanamaz.

5. Hizmet İçerikleri

İşbu web sitesi ve/veya mobil uygulama üzerinde sunulan hizmetler tedarikçiler tarafından online olarak API/XML bağlantısıyla gelmektedir. Tedarikçi firmalar sürekli olarak kiralama koşullarını, teminatlarını, hizmetlerini, araçlarını, kiralama fiyatlarını, minimum kiralama sürelerini, kiralama gün kısıtlamalarını, ek ürünleri ve bu sayılanlarla sınırlı kalmaksızın sağlamayı taahhüt ettikleri tüm hizmetlerini online olarak güncelleyebilir, üzerinde değişiklik yapabilir ve hizmetlerini sonlandırabilir. Tedarikçiler tarafından yapılan güncellemeler sitemizde görüldüğü an itibariyle değişiklik ve güncelleme yapılmış sayılır.

6. Kullanım Hakkınız

Web sitesini ve/veya mobil uygulamamızı sahte ve hileli rezervasyon yaparak yanıltmayacağınız ve tedarikçilerin rezervasyon planlarını bozacak şekilde sürekli rezervasyon yapıp, yapmış olduğunuz rezervasyonu iptal etmeyeceğinizi kabul ederek sürekli olarak kullanabilirsiniz.

7. Tedarikçi Web Siteleri

Web sitemiz ve/veya mobil uygulamamız üzerinden detaylı bilgi alabilmeniz için tedarikçi web sitelerine ait linkler bulunabilir. İşbu linklere tıklayarak ilgili web sitelerinizi ziyaret etmeniz durumunda tüm sorumluluk tarafınıza ait olacaktır.

8. Rezervasyon İptal&İade Şartları

Öncelikli olarak politikamız web sitemiz ve/veya mobil uygulamamız üzerinden yapmış olduğunuz rezervasyonu herhangi bir sebeple iptal etmeniz durumunda tarafınıza ödemiş olduğunuz tutarın iadesini sağlamaktadır, ancak bazı durumlarda tedarikçi tarafından iptal ve iade cezası alınması talep edilebilir. Tedarikçilerimiz rezervasyon planlamalarını sizlerin yapmış olduğu rezervasyonlara göre yaptığı için iptal edilen bir rezervasyon tedarikçimiz için gelir kaybı oluşturmaktadır. Örnek vermek gerekirse tedarikçilerimiz rezervasyon alış saatine 2 saat kala yapılan rezervasyon iptallerinde 1 günlük ücret kesintisi talep edebileceği gibi toplam ödenen ücretten belirli bir % (yüzdesel) oranda da kesinti talep edilebilir. Tedarikçimiz tarafından iptal ve iade işleminde kesinti koşulu olması durumunda sizlere bu husus ödeme sayfasında gösterilmektedir.

 Son Güncellenme Tarihi : 29/01/2023