Antalya Araç Kiralama

Antalya

Antalya Hakkında

Türkiye'nin ünlü tatil illerinden biri olan Antalya, koyları, doğası, zengin tarihi ve canlı iklimiyle dünyayı dört mevsim cennetine çeviriyor. Özellikle yaz aylarında turist akınına uğrayan şehir, deniz ve güneş ile şehre gelenleri memnun ediyor.

Antalya Araç Kiralama

Antalya Hakkında Kısa Bilgi?

Antalya'nın eski adı Pamphylia'dır ve burada kurulan şehirler özellikle II. yüzyılda olmuştur. ve III. yüzyılda altın çağını yaşadı. 5. yüzyılda eski ihtişamını kaybetmiştir. Bölge Bizans kontrolünde olmasına rağmen Doğu Roma ya da Türkiye olarak bilindiği üzere 1207 yılında Selçuklular tarafından Türk topraklarına katılmıştır. 29 Nisan 1919'da Mondros Mütarekesi'ne göre İtalyanlar şehri ve çevresini işgal etti. İki yıllık bu işgal, 1 Haziran 1921'de İtalyanların şehri boşaltmaya başlamasıyla sona erdi. Antalya, Cumhuriyet döneminde aynı adı taşıyan ilin merkezi olmuştur. Antalya Türkiye'nin Nüfus yoğunluğu bakımından  5.büyük ilidir.

Antalya Araç Kiralama
Antalya Araç Kiralama?

Antalya'nın doğal güzelliklerinden ve çok eskilere uzanan tarihinden bahsettik. Ancak buraya gelmeden önce Antalya turistik yerleri hakkında daha fazla bilgi edinmenizi tavsiye ederiz. Bu nedenle, ilgi çekici yerler arayarak zaman kaybetmek yerine, daha fazla yere gidin. Elbette bu gezileri yapabilmek için arabakirala.com.tr.Antalya araç kiralama seçeneklerine de bir göz atmakta fayda var!

Antalya Araç Kiralama

Antalya'da Gezilecek Yerler?

  • Plajlar
  • Tarihi yapılar
  • Mimari Yapılar
  • Doğal güzellikleri
  • Özel Müzeler
  • Kutsal ve Dini Yerler

Antalya turistlik anlamda yaz ayları çok kalabalık olan bir ildir. Seyahat planınızda Antalya kesinlikle yer vermeniz gereken bir yerdir. sizlerin Antalya seyahatinizde   arabakirala.com.tr.  araç kiralayarak daha rahat  konforlu ve sorunsuz Antalya seyahatiniz dilerseniz yapabilirsiniz. Antalya’da sıkılmadan gezip ve görebileceğiniz harika bir yer. Antalya şehir merkezi ve ilçelerde adım attığınız her yerde tarihi bir ize rastlayabilirsiniz. Likya kıyısında yer alan bölge, Antalya limanına kadar uzanan 7 kilometrelik mavi bayraklı plajıyla dikkat çekiyor. Bir diğer görülmeye değer bölge ise Muratpaşa şehir merkezi semtindeki Kaleiçi semtidir.

 Tarihin en derin izlerini bulabileceğiniz, surlarla çevrili olan Hadrian  bu bölgenin vazgeçilmez yerlerinden biri. Tophane ve Kaleiçi'nin tepesindeki Saat Kulesi, muhteşem manzarasının yanı sıra Antalya'nın en popüler gece hayatı bölgesidir. Aynı bölgeye komşu olan Lara plajı ise ince kumu ve ılık suları ile özellikle yaz aylarında ziyaret edilmesi gereken bir yerdir. Antalya mutlaka uğramanız gereken bir duraktır. Size kolaylık sağlamak için, Arabakira.com.tr.Antalya araç kiralama ile size en uygun kiralık aracı seçebilir ve kolaylıkla seyahat edebilirsiniz.

Antalya Konum
Mobil Uygulama
Google PlayApp StoreApp Gallery