Mersin Araç Kiralama

Mersin

Mersin Hakkında

Doğal güzellikleri ve zengin tarihi mirasıyla Mersin, Akdeniz kıyısında ülkemizin en nadide yerlerinden biridir. Toros Dağları'nın en yüksek zirvelerine ulaşan ovaları, bakir koyları ve plajları, yirmiden fazla antik kenti, parlak güneşe uzanan palmiyeleri ve muhteşem lezzetleriyle Anadolu'nun en nadide şehirlerinden biridir.

Mersin 
Mersin Hakkında Kısa Bilgi?

Birinci Dünya Savaşı'nda İtilaf Devletleri'nin işgaline uğrayan Mersin, 3 Ocak 1922'de verilen milli mücadeleyle yeniden Türk egemenliğine girdi. 1924 yılında Mersin Vilayeti olmuş, 1933 yılında Silifke merkez olmak üzere İçel ile birleşerek İçel adını almıştır. 28 Haziran 2002 tarihinde ilin adı Mersin olarak değiştirilmiştir.

Mersin Kız Kalesi
Mersin Araç Kiralama?

 Seyahat planınızda Mersin kesinlikle yer vermeniz gereken bir yerdir. sizlerin Mersin seyahatinizde arabakirala.com.tr. araç kiralayarak daha rahat  konforlu ve sorunsuz Mersin seyahatiniz dilerseniz yapabilirsiniz. Mersin'de sıkılmadan gezip ve görebileceğiniz harika bir yer. Mersin şehir merkezi ve ilçelerde adım attığınız her yerde tarihi bir ize rastlayabilirsiniz.

Mersin Gezilecek Yerler?

  • Plajlar
  • Tarihi yapılar
  • Mimari Yapılar
  • Doğal güzellikleri
  • Özel Müzeler
  • Kutsal ve Dini Yerler
  • Mağaralar
Cennet Cehennem Mağarası

Mersinde bulunan Cennet ve Cehennem Mağarası, Müslümanlar ve Hristiyanlar için kutsal sayılan Eshab-ı Kehf Mağarası (Yedi Uyuyanlar Mağarası), yüzlerce kuş türünü görebileceğiniz Göksu Deltası Kuş Cenneti gibi birçok cazibe merkezine sahiptir. Tatilciler ziyarete gelir ve muhteşem şelaleleri, gizli dereleri ve Kız Kalesi gibi etkileyici tarihi yapılarıyla ziyaretçi çeker. Mersin merkezsınırları içerisinde antik çağlardan beri şehrin ruhunu yansıtan eserler bulunmaktadır. Bu eserleri özellikle Kent Tarihi Müzesi ve Mersin Arkeoloji Müzesi'nde görebilirsiniz. Ayrıca Mersin Denizcilik Müzesi'nde şehrin denizcilik tarihi hakkında bilgi edinebilirsiniz. Atatürk Evi, Mersin Güzel Sanatlar Galerisi, Mersin Su Müzesi, Hz. Muğdat Camii, gibi şehrin tarihini ve kültürünü yansıtan yerler de eklenebilir.

Mersin Konum
Mobil Uygulama
Google PlayApp StoreApp Gallery