Toyota Yaris Cross Araç Kiralama

Toyota Yaris Cross Hakkında

Toyota Yaris Cross, B segmenti "kentsel" bir SUV modelidir. Yaris ile aynı platformu paylaşmasından bunu anlayabilirsiniz. Kendi segmentinin konfor ve kalite ihtiyaçlarını karşılayabilmektedir. Önde yan desteklerle sizi saran koltuklar ve arkada dizlerim ve başım için yeterli alan sağlayan (180 cm) bir alan var. Sürücüdeki bel desteği özellikle uzun yolculuklarda kullanışlıdır. 397 litrelik bagaj hacmi bu segment için ortalama. Multimedya sistemi 'te bu segment için 8 inçlik bir ekran yeterli oluyor. Fiziksel tuşları, özellikle araç kullanırken daha pratik kullanım sunuyor. Ancak direksiyon kontrollü menülerde gezinmek biraz zor. 

Toyota Yaris Cross Araç Kiralama

Ekranın konumu iyi, ancak sürücüye doğru biraz daha olabilir. Touch 2 sisteminin ekran yanıtı ve geçişleri güzel, ancak kullanıcı arayüzü eski ve modası geçmiş geliyor. Apple CarPlay ve Android Auto desteği vardır. Head-up display'den ön cama yansıtılan görüntü oldukça yeterli. Sürüş bilgileri ve uyarıları görmek kolaydır. Ekranın altındaki çift bölgeli klima kontrol bölümünün parlak siyah detayları göze hitap ediyor. Üstünde uygun bir cep var. En altta cep telefonları için kullanışlı bir kablosuz şarj cihazı yer alıyor, bu da daha üst cihaz seviyelerinde de görülüyor. Bardaklar orta kol dayanağının altında olduğu için erişim biraz zor. Kolçak biraz daha yüksek olabilirdi. Ses sistemi oldukça yeterli, yüksek baslarda cızırtı yok.

Toyota Yaris Cross Araç Kiralama

Toyota Yaris Cross Özellikleri?

Toyota'nın hibrit sistemini yıllardır biliyoruz. Yakıt tüketimi de Yaris Cross'un en önemli özelliklerinden biridir. Dördüncü nesil hibrit sistemle donatılan 90 PS ve 120 Nm tork üreten 1.5 litrelik üç silindirli benzinli motor, 80 PS ve 141 Nm tork üreten bir elektrik motoruyla destekleniyor. Pil dolduğunda, bu sistem özellikle 100 km/s hıza kadar çevik çalışma sunar. Şehir içinde elektrik motoru ile yaklaşık 60-70 km/s hızla sessizce kayabilirsiniz. Yakıt tüketimi yüzde 79 güç tüketimi ile 36 km'lik bir yolculukta 3,4 litre oldu. Benzinli motor çalışırken bile içeriye rahatsız edici bir ses yansımaz. Yalıtım genellikle iyidir, ancak 110-120 km/s ve üzerindeki hızlarda rüzgar sesi duyulmaya başlar. 17 inç jantlar ve 215/55R17 lastiklerle sarılmış bir süspansiyon sistemi ile Toyota Yaris Cross, genel olarak tümsekleri iyi emer. Bazı durumlarda, darbeler yolcu bölmesine ciddi şekilde yansıyabilir. Bunu sabit bir araba ile viraj alırken anlayabilirsiniz. 

Toyota Yaris Cross Araç Kiralama

Türkiye'ye sadece Yaris Cross 4x2 versiyonları geliyor. Bu versiyonlarda ayrıca bir burulma çubuklu arka süspansiyon bulunur. Güvenlik açısından, 'ün kör nokta uyarısı ve şerit takip sistemleri genel olarak işlerini iyi yapıyor. Yoldan çıktığımda sistem bazen bip sesi vermiyordu ama çoğu zaman direksiyonu biraz hareket ettirerek beni uyarıyor. Uyarlanabilir hız sabitleyici, hafif virajlar da dahil olmak üzere öndeki aracın mesafesini ve yolunu çok başarılı bir şekilde koruyabilir.

Toyota Yaris Cross Araç Kiralama

Toyota Yaris Cross Araç Kiralama Hakkında?

Uygun fiyatlarla Toyota Yaris Cross benzin yakıt tercihiyle araç kiralamak için arabakirala.com.tr üzerinden online rezervasyon yapabilirsiniz. Günlük, Haftalık ve Aylık olarak kiralama  yapmak için ister araba kirala mobil uygulaması isterseniz mobil web sitemiz üzerinden sorgulama yaparak anında kiralayabilirsiniz. Onlarca tedarikçi ve yüzlerce araç üzerinden Toyota marka araçları anında kiralayabilirsiniz. Oto kiralama fırsatları ve iş birliktelikleriyle çok avantajlı fiyatlara araba kiralayabilirsiniz.

arabakirala.com.tr hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

İlginizi Çekebilecek Araç Modelleri