Siirt Araç Kiralama

Siirt

Siirt Hakkında

Siirt

Siirt dünyaca ünlü bir şehirdir ve Antep fıstığı ile ünlüdür. Doğal petek balı, Kahvaltılık Zencefilli Kurabiye, Haşlanmış Karpuz Çekirdeği, Kabuklu Ceviz, Badem, Otlu Peynir, Üzüm Pekmezi, Patlıcan ve Kuru Biber gibi lezzetleriyle adından söz ettirmeye  devam ediyor ve kesinlikle bu lezzetleri tatmalısınız. Ayrıca Siirt'in doğal güzellikleri de bulunuyor ve turistlerin ilgisini çekiyor.

Siirt Hakkında Kısas Bilgi?

Siirt, Türkiye'nin Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde yer almaktadır. Doğusunda Şırnak ve Van, kuzeyinde Bitlis, batısında Batman, güneyinde Şırnak ve Mardin illeri ile çevrilidir. Siirt 895 metre yükseklikte kuruludur. Bu nedenle bölge çok fazla yağış almaktadır. İl güneyde Muş Dağları, doğuda Siirt Dağları ile çevrilidir. Siirt'in tüm toprakları Dicle havzasındadır. Havza Türkiye'nin dördüncü büyük havzasıdır. Şehir coğrafi konumu nedeniyle birçok medeniyete de ev sahipliği yapmıştır. Bölgede yaşayan Süryaniler, se'erd demişler; zamanla gelişmiş ve  bugünkü  Siirt olarak kalmıştır.

Siirt Araç Kiralama?

 Eğer Bir iş gezisi yapmak veya aile ve arkadaşlarını ziyaret etmek gibi bir planınız var ise arabakirala.com.tr bir araba kiralayabilir ve çevredeki kasabaları rahatça gezebilirsiniz. Siirt uygun fiyatlı araç kiralama için  arabakirala.com.tr hızlı arama yapabilir, şehri konforlu bir şekilde keşfedebilirsiniz. Şimdiden iyi yolculuklar dilerim.

Siirt Gezilecek Yerler?

  • Tarihi Yerler
  • Mimari Yapılar
  • Tepeler
  • Göller
  • Mağaralar

Siirt şehir merkezindeki birçok yer şehrin güzelliğini, doğasını ve kültürünü gözler önüne seriyor. Bu noktalar arasında özgürce hareket etmek ve keşfinizi keyifli hale getirmek için araba kiralamayı düşünebilirsiniz. Siirt şehir merkezinde birçok önemli dini, kültürel ve tarihi mekan bulunmakta olup. Bu yerlerden en çok ziyaret edileni ise bölgede yer alan eski adı Tillo, yeni adı Aydınlar olan Tillo Kalesi. Muhterem İbrahim el-Haki'nin türbesinin yanı sıra İsmail Fakirullahın türbesi, Siirt Ulu Camii, Siirt Mağarası, kormas Kalesi, Siirt Saat Kulesi vb. daha bir çok doğal ve kültürel yerlere sahiptir. Siirt gezi planınızda mutlaka eklemelinizde yeri var.

Siirt Konum
Mobil Uygulama
Google PlayApp StoreApp Gallery