Osmaniye Araç Kiralama

Osmaniye

Osmaniye Hakkında

Osmaniye

Türkiye'nin en mütevazı şehirlerinden biri olan Osmaniye ve çevresi, geçmişte doğal ve tarihi yerleri ile ihmal edilmiş şehirlerdir. Osmaniye gezilecek yerler arasında tabiat parkları ziyaretçilerine eşsiz bir doğal güzellik sunuyor.

Osmaniye Hakkında Kısa Bilgi?

Doğu Akdeniz'de yer alan Osmaniye'nin tarihi geçmişi M.Ö. 3000 yıllarına kadar dayanmaktadır. Köklü tarihi boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olan Osmaniye, Çukurova bölgesinin en önemli yerleşim yerlerinden biridir. 522 bin kişilik nüfusu ile Osmaniye en eski yerleşim yerlerinden biri olarak da biliniyor. Özellikle tarihi kaleleriyle dikkat çeken bölge, "kaleler şehri" olarak anılıyor. Osmaniye, milli parkları, kaplıcaları, kaleleri, müzeleri, ovaları, şelaleleri ve daha birçok doğal güzellikleri ile dikkat çekiyor.

Osmaniye Araç Kiralama?

Osmaniye'de Eğer Bir iş gezisi yapmak veya aile ve arkadaşlarını ziyaret etmek gibi bir planınız var ise arabakirala.com.tr bir araba kiralayabilir ve çevredeki kasabaları rahatça gezebilirsiniz. Osmaniye uygun fiyatlı araç kiralama için  arabakirala.com.tr hızlı arama yapabilir, şehri konforlu bir şekilde keşfedebilirsiniz.

Osmaniye Gezilecek Yerler?

  • Tarihi Yerler
  • Kutsal ve Dini Yerler
  • Mimari Yapılar
  • Özel Müzeler
  • Kaleler

Osmaniye'nin Akdeniz bölgesindeki en büyük ilçesi olan Kadirli, tarihi yapıları ve manzaralı alanlarıyla dikkat çekiyor. Bölge, tarih boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olması nedeniyle özellikle kültür açısından oldukça zengindir. Yıl boyunca şehir dışından çok sayıda yerli ve yabancı turist bölgeyi ziyarete gelmektedir. Kadirli gezinizde mutlaka görmeniz gereken başlıca yerler; Karatepe Aslantaş Milli Parkı, Karatepe Kalesi, Maksutoğlu Ovası, Karatepe Aslantaş Açık Hava Müzesi, Aşağı Cami, Sülemiş Çamlığı, Kokar Kaplıca  ve Hasan Dede Türbesi. Osmaniye Seyahat planınıza ekleye bilirsiniz.

Osmaniye Konum
Mobil Uygulama
Google PlayApp StoreApp Gallery