Muş Araç Kiralama

Muş

Muş Hakkında

Muş

Muş'ta doğal güzellikleri görülmeye değer yerlerdendir. Karasal iklimin etkisinde kalsa da görülmeye değer pek çok doğal güzelliği içinde barındırır.

Muş Hakkında Kısa Bilgi?

1929 yılında Bitlis'ten ayrılarak Türkiye'nin 81 ilinden biri haline gelen Muş, Doğu Anadolu bölgesinde yer almaktadır. İklimsel ve coğrafi özellikleri nedeniyle ekonomik olarak verimli olamayan Muş, doğal güzellikleriyle öne çıkıyor. Muş markasının Türkiye genelinde atası olan Muş lalesi, Nisan sonu Mayıs başında çiçek açarak Muş'a canlılık katar. Ayrıca şehir merkezinde çok sayıda antik eser bulunmaktadır. Muş, Doğu Anadolu'nun Yukarı Murat-Van bölgesinde yer alır ve Çavuş Dağı'nın kuzeydoğu yamacında kurulmuştur. 405 bin 509 kişilik nüfusa sahip kentte Bulanık, Malazgirt, Varto, Hasköy ve Korkut ilçeleri yer alıyor. Muş'un tarihi geçmişi Urari kökenli olup günümüzde turizmin önemini artırmıştır.

Muş Araç Kiralama?

 Eğer Bir iş gezisi yapmak veya aile ve arkadaşlarını ziyaret etmek gibi bir planınız var ise arabakirala.com.tr bir araba kiralayabilir ve çevredeki kasabaları rahatça gezebilirsiniz. Muş uygun fiyatlı araç kiralama için  arabakirala.com.tr hızlı arama yapabilir, şehri konforlu bir şekilde keşfedebilirsiniz.

Muş Gezilecek Yerler?

  • Tarihi Yerler
  • Mimari Yapılar
  • Tepeler
  • Göller
  • Mağaralar
  • Kayak Merkezi 

Muş'ta yürüyüş yaparak tarihi ve doğal yerleri ayrı ayrı listeleyebilirsiniz. Burada tarihi yerleri gezmeye geleneksel Muş evleri ile başlayabilirsiniz. Ardından Muş Kalesi, Muş Ulu Camii, tarihi Murat Köprüsü, Haspet Kalesi, Yıldızlı Han, Kayalıdere Antik Kenti, Malazgirt Kalesi, Arak Manastırı ve Arakelot Manastırı gibi yerleri ziyaret edebilirsiniz. Muş'un doğal güzellikleri arasında Hamurpet Gölü, Haçlı Gölü, Kaz Gölü, Muş Ovası, Bulanık Ovası, Malazgirt Ovası, Murat Vadisi ve Murat Nehri yer alır. 

Muş Konum
Mobil Uygulama
Google PlayApp StoreApp Gallery