Kütahya Araç Kiralama

Kütahya

Kütahya Hakkında

Kütahya

Evliya Çelebi'nin Kütahyalı olduğunu biliyor muydunuz? Kütahya vadi ve ovalarında görülebilen porselenleri, çinileri, doğal güzellikleri, tarihi izleri, kültürel değerleri ve kaplıcaları ile ünlüdür.

Kütahya Hakkında Kısa Bilgi?

Kütahya'nın bilinen tarihi Hititler ile başlar. Tarihte oldukça önemli bir yere sahip olan Kütahya, hem tarih hem de doğa severleri memnun edecek gezilecek yerlere sahip. Kütahya'nın bilinen tarihi M.Ö. 1800-1200 yıllarında Hititlerin ortaya çıkışıyla başlar. Bölgede yapılan arkeolojik kazılardan elde edilen buluntular, Kütahya'nın ilk yerleşim dönemini M.Ö. 21. yüzyıldan kalma olduğunu gösteriyor. Her karış toprağında yüzlerce öykü barındıran Kıtaya'nın kurulduğu dönemdeki adı, çömlek şehri anlamına gelen Saramorum'du. Frigler döneminde kentin adı Kotiaeion olarak değiştirilmiştir. Selçuklu Türkleri şehri fethederek Kütahiye adını verdiler. Daha sonra Kütahya olarak değiştirilmiştir.

Kütahya Araç Kiralama?

Tarihi kökleri sayesinde zengin bir kültüre sahip olan şehirde görülmesi gereken pek çok yer bulunmaktadır. Bunun yanı sıra yer altı ve yer üstü zenginlikleri ile dikkat çeken Kütahya, özellikle porseleni ile tüm dünyada tanınmaktadır. Kütahya'da arabakirala.com.tr  araç kiralayarak yöresel güzellikleri görmek için keyifli dakikalar geçirebilirsiniz.

Kütahya Gezilecek Yerler?

  • Tarihi Yerler
  • Alışveriş Merkezleri
  • Parklar
  • Mimari Yapılar
  • Özel Müzeler
  • Kutsal ve Dini Yerler

Zengin tarihi ve kültürel birikimi ile dikkat çeken Kütahya oldukça turistik bir şehirdir. Dumlupınar, Tavşanlı, Sima, Gediz, Altıntaş ve Domaniç gibi önemli bölgelerin bulunduğu Kütahya'nın merkez bölgesidir. Kütahya birçok şehre yakındır. Bu yöne hava, demiryolu ve karayolu ulaşımı ile ulaşmak mümkündür. İstanbul-Kütahya 360 kilometre olup kiralık araç ile 4 saat kadar sürmektedir. Ankara Kütahya arası 310 kilometredir. Araç kiralarsanız bu yolculuk yaklaşık 3,5 saat sürüyor. İzmir Kütahya arası 340 kilometre, Afyon Kütahya arası 94 kilometredir. Ayrıca farklı seyahat seçenekleri olup, Zafer Havalimanı'nı tercih edebilirsiniz. Havalimanından şehir merkezine 40 dakikalık bir araç kiralamanın ardından ulaşabilirsiniz. 

Kütahya gezilecek yerler açısından oldukça gelişmiş bir şehirdir. Bu noktada şehre gelen ziyaretçilerin mutlaka bazı yerlere göz atması gerekiyor. Bu yerler; Frig Vadisi,  Dönenler Mevlevihanesi, Aizanoi Antik Kenti, Domaniç Ormanları, Kütahya Arkeoloji Müzesi, Kütahya Çini Müzesi, Dumlupınar Şehitliği, Yoncalı Kaplıcaları, Kütahya Kalesi.

Kütahya Konum
Mobil Uygulama
Google PlayApp StoreApp Gallery