Kırşehir Araç Kiralama

Kırşehir

Kırşehir Hakkında

Kırşehir

Kırşehir, İç Anadolu bölgesinde yer almaktadır. İnsanlık tarihinin yaşam merkezlerinden biri olan bu şehirde birçok tarihi anıt bulunmaktadır. Birçok uygarlığa da ev sahipliği yapmıştır.

Kırşehir Hakkında Kısa Bilgi?

Kırşehir, Orta Anadolu'da 225.000 nüfusa sahip bir ildir. Kentin Ankara'nın yanında yer alması ve sanayisinin kısmen de olsa gelişmiş olması, Ahi Evran Üniversitesi gibi bir üniversiteye ev sahipliği yapıyor olması kent yaşamını hareketlendiren unsurlardır. Kırşehir, Akpınar, Kaman, Mucur, Çiçekdağı, Boztepe ve Akçakent ilçelerinden oluşmaktadır. Kırşehir, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Kırşehir Belediyesi bünyesindeki Ahiler Kalkınma Ajansı'nın girişimleriyle 2019 yılında müzik alanında UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağına dahil oldu. Aynı zamanda Türkiye'de bu müzik endüstrisi ağına dahil olan ilk ve tek şehirdir.

Kırşehir Araç Kiralama?

Eğer Bir iş gezisi yapmak veya aile ve arkadaşlarını ziyaret etmek gibi bir planınız var isearabakirala.com.tr bir araba kiralayabilir ve çevredeki kasabaları keşfetmek için kısa bir günlük gezi yapabilirler. Kırşehir uygun fiyatlı araç kiralama için  arabakirala.com.tr hızlı arama yapabilir, şehri konforlu bir şekilde keşfedebilirsiniz.

Kırşehir Gezilecek Yerler?

  • Tarihi Yerler
  • Mimari Yapılar
  • Özel Müzeler
  • Mağaralar
  • Bozkırlar
  • Kaplıcalar

Şehrin en önemli turistik yeri kaplıcalardır. Sağlık tatilinizi birçok şifalı kaplıcanın bulunduğu Kırşehir'de geçirebilirsiniz. Mucur yeraltı şehri, erken Hristiyanlık döneminin en önemli yerlerinden biridir. Dulkadir ve Kepez yeraltı şehirleri benzer yapılardır. Cacabey Medresesi, Kırşehir gezisi ve testi kebabı tadımı sırasında mutlaka görülmesi gereken yerlerden biridir. kaman ceviziyle ünlü bir ilimizdir. özbağ ilçesinde meşhur olan özbağ gazozunu içmenizi tavsiye ederim.

Kırşehir Konum
Mobil Uygulama
Google PlayApp StoreApp Gallery