Kastamonu Araç Kiralama

Kastamonu

Kastamonu Hakkında

Kastamonu

Karadeniz bölgesinde yer alan Kastamonu, tarihi boyunca önemli bir medeniyet merkezi olmuştur. Bu nedenle ilde birçok değerli tarihi eser saymak mümkündür. Arkeoloji müzesini ziyaret ederseniz kazılardan çıkmış çok değerli eserler göreceksiniz.

Kastamonu Hakkında Kısa Bilgi?

Karadeniz'in batısında yer alan Kastamonu, Çorum, Bartın, Sinop, Çankırı ve Karabük ile çevrilidir. Doğal güzelliği açısından etkileyici olan şehir, yaklaşık 380 bin nüfusa sahiptir ve Osmanlı Devleti için önemlidir. Dolayısıyla Osmanlı mimarisinin etkisini taşıyan yapılarla karşılaşmak mümkün olsa da farklı medeniyetlerin izlerine de rastlamak mümkündür. Uzun Karadeniz kıyılarına sahip olan Kastamonu, yöresel lezzetleri ile de ziyaretçilerin ilgisini çekmektedir.

Kastamonu Araç Kiralama?

Kastamonu denilince ilk akla Kastamonu, meşhur Kastamonu evleri ve Taşköprü'nün sarımsağı gelse de bu şehir tarihi değerleri, doğal güzellikleri ve eşsiz lezzetleri ile size keyif dolu bir gün vaat ediyor. Kastamonu ziyaretiniz sırasında araca ihtiyacınız varsa Kastamonu'da arabakirala.com.tr araç kiralama hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. 

Kastamonu Gezilecek Yerler?

  • Tarihi Yerler
  • Kutsal ve Dini Yerler
  • Mimari Yapılar
  • Özel Müzeler
  • Kanyonlar
  • parklar  

Kastamonu doğası, kültürü ve tarihi ile dünyada bilinen ve görülen bir yerdir. Bu yüzden şehrin her noktasında farklı güzellikler bulabilirsiniz. Böylesine önemli bir yeri konfor ve rahatlık içinde keşfetmek için araç kiralama seçeneğini de kullanabilirsiniz. Doğru bir seyahat planı ile Kastamonu'da tarifsiz bir yolculuğa çıkabilirsiniz. Tarihi yerlerden Kastamonu Arkeoloji Müzesi, Kastamonu Kalesi, Saat Kulesi, Liva Paşa Köşkü Etnografya Müzesi, Şapka Müzesi, Etnografya Müzesi, Nasrullah Kadı Camii, Nasrullah Köprüsü, İsmail Bey Külliyesi, Yakupağa Külliyesi gibi yerleri ziyaret edebilirsiniz. 

Kastamonu Konum
Mobil Uygulama
Google PlayApp StoreApp Gallery