Karabük Araç Kiralama

Karabük

Karabük Hakkında

Karabük

Karabük, Türkiye'nin 78. ilidir. Karabük merkez olmasına rağmen Safranbolu ilçesi adını tarihi evleri sayesinde bir çok turist ağırlamaktadır.

Karabük Hakkında Kısa Bilgi?

Karadeniz'in batısında yer alan Karabük ili, 1937 yılına kadar Safranbolu'ya bağlı bir mahalle iken hızla gelişmiş, 1937 yılında demir çelik fabrikası açılmış ve nüfusu giderek artmaya başlamıştır. daha sonra Ovacık ve Eskipazar Yenice, Safranbolu ve Eflani ilçeleri birleştirilerek 1995 yılında il statüsü almıştır. İlk yerleşim M.Ö. MÖ 2500 yıllarından kalmadır. Hitit, Yunan, Roma ve Osmanlı dönemlerine ait izler ait eserler bulunmaktadır.

Karabük Araç Kiralama? 

İş veya tatil amacıyla gittiğiniz Karabük araç kiralayarak çok daha rahat seyahat edebilirsiniz. Dilediğiniz kiralık aracı Karabük merkezden teslim alabilirsiniz. arabakirala.com.tr. sorunsuz bir şekilde araç kiralama işlemleriniz yapabilirsiniz. Şimdiden iyi yolculuklar dilerim. 

Karabük Gezilecek Yerler?

  • Tarihi Yerler
  • Kutsal ve Dini Yerler
  • Mimari Yapılar
  • Özel Müzeler
  • Köprüler

Safranbolu tarihi evleri, doğal güzellikleri ve lezzetli yemekleri ile sizleri karşılayan bir bölgedir. Tarihi Safranbolu saat kulesi ve Sadrazam Köprülü Mehmet Paşa Camii gibi yapıların yanı sıra tarihi çarşısıyla da görenleri kendine hayran bırakan yerler var.

Karabük Konum
Mobil Uygulama
Google PlayApp StoreApp Gallery