Kahramanmaraş Araç Kiralama

Kahramanmaraş

Kahramanmaraş Hakkında

Kahramanmaraş

Doğu Akdeniz'de köklü bir geçmişe, doğal güzelliklere ve şifalı içeceklere sahip olan Kahramanmaraş, son yıllarda şehre gelen yerli ve yabancı birçok turistin uğrak noktalarından biridir.

Kahramanmaraş Hakkında Kısa Bilgi?

Akdeniz bölgesinde Kahramanmaraş, doğuda Malatya ve Adıyaman, batıda Kayseri ve Adana, güneyde Gaziantep ve Osmaniye, kuzeyde Şiva ile komşudur. Yaklaşık bir milyona yaklaşan nüfusuyla Türkiye'nin en kalabalık 18. ili olan Kahramanmaraş, hem tarih hem de kültür açısından oldukça zengindir. Tarihi boyunca birçok farklı medeniyete ev sahipliği yapmış olan Kahramanmaraş, Paleolitik döneme kadar uzanan bir tarihi geçmişe sahiptir. Bazen farklı isimlerle anılan Maraş, mimari çeşitliliği, tarihi yapıları, doğal güzellikleri ve zengin mutfağıyla rakipsizdir. Tarihte kurulan ilk devletlere başkentlik yapan kente Markas adı verilmiştir. Maraş'a ilk adı 1973'te Milli Mücadele'de gösterdiği direnişin anısına "Kahraman" unvanı verilmiştir.

Kahramanmaraş Araç Kiralama?

Dondurmasıyla ünlü Kahramanmaraş, yıl boyunca yerli ve yabancı turistleri ağırlıyor. Kahramanmaraş çoğu kişi tarafından bilinmese de birçok tarihi ve doğal güzelliğe sahiptir. Ayrıca mutfak kültürü açısından oldukça gelişmiş olan bu şehrin her noktasında farklı lezzetleri tadabilirsiniz. Kahramanmaraş ziyaretiniz sırasında araca ihtiyacınız varsa Kahramanmaraş'ta arabakirala.com.tr araç kiralama hizmetlerinden yararlana bilirsiniz. Böylece Kahramanmaraş ve çevre ilçeleri serin ve rahat bir şekilde gezebilirsiniz.  başka hiçbir yerde bulamayacağınız dondurmasını deneyimleyebilirsiniz.

Kahramanmaraş Gezilecek Yerler?

  • Tarihi Yerler
  • Parklar
  • Mimari Yapılar
  • Kutsal ve Dini Yerler
  • Kaleler
  • Müzeler
  • Kayak Merkezi

Kahramanmaraş, tarih boyunca savaşların ve göçlerin geçiş yolu olması nedeniyle o dönemlerin izlerini taşıyan kentlerden biri olmuştur. Bu özellikleri sayesinde turistler şehri ziyaret etmeye devam ediyor. Kahramanmaraş merkezde tarih ve kültürden pek çok iz bulunmaktadır. Seyahatiniz boyunca rahat etmek ve sizi yerler arasında hızlı bir şekilde ulaştırmak için araç kiralamayı düşünebilirsiniz. Şehir merkezinde Kahramanmaraş'ın tarihini yansıtan birçok obje bulacaksınız. Kahramanmaraş Arkeoloji Müzesi, Minyatür Kurtuluş Müzesi, Kahramanmaraş Kalesi, Taş Han, Tarihi Maraş Çarşısı (Kapalı Çarşı), Kahramanmaraş Abdülhamid Han Camii, Ulu Cami, Dondurma Müzesi, İstiklal Destanı, Panorama Müzesi, Mahmut Arif Paşa konağını vb. tarihi ve kültürel bir çok yerleri ziyaret edebilirsiniz.

Kahramanmaraş Konum
Mobil Uygulama
Google PlayApp StoreApp Gallery