Iğdır Araç Kiralama

Iğdır

Iğdır Hakkında

IĞDIR

Çok Verimli topraklara sahip olan, tarih boyunca birçok medeniyete kucak açmıştır. Eşsiz manzaralar ve doğaüstü eserleri sahiptir. Size: "Keşke daha önce gelseydik."  diyecek medeniyetlerden bir şehirdir, dır.

Iğdır Hakkında Kısa Bilgi?

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Iğdır bölgemizin Aralık, Kara köyünü ve Tuzluca olmak üzere toplam üç ili bulunmaktadır. Ermenistan, İran ve Azerbaycan illerine komşu olan Iğdır, Türkiye'de üç ülkeye komşu olan bu özelliği taşıyan tek ildir. Bu özelliklerin yanı sıra Ağrı'nın en yüksek dağı ve Iğdır'ın ilk gün doğumunun burada olması ayrıcalığı arttırmaktadır. Iğdır'ı ziyaret etmek için bahar aylarını seçmek en doğrusu. Yazları sıcak ve kışları serin geçen bölgeyi ziyaret etmek için en uygun zaman bahar aylarıdır.

Iğdır'ın kültürel dokusu da zengin bir mirasa sahiptir. Halk oyunları, yöresel müzikler ve el sanatları, Iğdır'ın kültürel yolculukları önemli unsurlardır. Özellikle Iğdır halıları ve kilimleri ünlüdür.

İl, tarım ve hayvancılığa dayalı bir ekonomiye sahiptir. Özellikle arpa, buğday, şekerpancarı, patates, üzüm ve elma gibi tarım ürünleri yetiştirilir. Ayrıca Iğdır'ın üzüm bağlarıyla ünlü olduğuna dikkat edilmelidir.

Iğdır Araç Kiralama? 

Her gün güneşi doğduğu yerde Iğdır sizi bekliyor. Iğdır uygun fiyatlı araç kiralamak için arabakirala.com.tr hızlı arama yapabilir, şehri konforlu bir şekilde keşfedebilirsiniz.

Iğdır Gezilecek Yerler?

  • Tarihi Yerler
  • Parklar
  • Mimari Yapılar
  • Kutsal ve Dini Yerler
  • Müzeler
  • Dağlar 

Iğdır geziniz sırasında farklı tarihi yerleri görebilir ve ziyaret edebilirsiniz. Koçbaşı mezarı, Soykırım Anıtı,  Harmandöven Kervansarayı, Karakale gibi tarihi yerleri mutlaka ziyaret etmelisiniz. Araç kiralama konforuyla sorunsuz şekilde bu tarihi yerleri gezebilir, Kars, Ağrı Van, Erzurum gibi yakın şehirleri gezebilirsiniz.

Iğdır Konum
Mobil Uygulama
Google PlayApp StoreApp Gallery