Hyundai Accent Blue Araç Kiralama

Hyundai Accent Blue Hakkında

Hyundai Accent Blue modeli, önceki Accent modellerine göre önemli değişikliklerle hayatına başladı. Önceki nesiller daha yuvarlak hatlara sahipti ancak mevcut model, dikkati araca çekmek için büyük detaylar ve ağır geçişler kullanıyor. Agresif bir tasarıma sahip ön kısımda en dikkat çekici özellik alt kısımda uzatılmış olan sis farları. Sis farlarının üst köşesinden başlayan hat, Accent Blue arka stop grubuna kadar devam etti. Modern görünümlü LED gündüz farları ile donatılan otomobil, lensli far yapısı ile geceleri iyi bir görüş sunuyor. Omuz çizgisi ve çamurluktan başlayıp aracın profiline kadar uzanan çıkıntılı çamurlukları ile aracın güçlü görünümüne rağmen 16 inçlik jant boyutu, alanı doldurmadığında görünümü tamamlamamaktadır. Baz modelde 14 inçlik kapaklı jantların kullanılması yolcuyu pek cezbetmiyor. Arkasındaki spoyler bagaj kapağı ve sportif tat şeridi ile Hyundai Accent Blue, özellikle akşam saatlerinde büyük stoplarla dikkat çeken bir otomobil. En büyük dezavantajı, bagaj kapağının arka kapıdaki düğme kullanılarak dışarıdan açılamamasıdır.

Hyundai Accent Blue Ön Görünüş

Hyundai Accent Blue Özellikleri?

Önceki nesillere kıyasla Accent Blue iç mekan artık çok daha fazla konfor ve teknolojik yenilik sunuyor. Üst donanım paketi ile birlikte sunulan aracın orta konsolunun ortasında yer alan multimedya ekranı hem kabini dekore ediyor hem de aracı park atmosferinden kurtarıyor. Hyundai Accent Blue, "filo arabası" imajını korurken, bunun gibi küçük detaylar çekiciliğini artırmak için çok önemlidir. Önde ve arkada bolca yaşam alanı sunan Accent, iki renkli iç mekanı sayesinde yer sıkıntısı yaşamayan bir otomobil. Küçük saklama alanlarının sayısı tüm iç mekan için yeterli, ancak malzeme ve işçilik kalitesi maalesef çoğu rakibin gerisinde kalıyor. Kullanılan çift renk kalite hissini artırsa da dikkatli göz sert plastik malzeme ve ergonomik sorunları hemen fark ediyor. Ayrıca iç aydınlatmalarda kullanılan mavi ışıklar da gece araç kullanırken bazen sürücüye zorluk yaşatıyor.

Hyundai Accent Blue Yan Görünüş

 Hyundai Motor, kullanıcılara iki Accent Blue motor seçeneği sunuyor. Bunlar 100 PS güç ve 133 Nm tork üreten 1.4 litrelik benzinli motor ve 136 PS güç ve 260 Nm tork üreten 1.6 litrelik dizel motor. Her iki motorun da otomatik şanzımanla alınabilmesi Hyundai'yi bu konuda oldukça güçlü kılıyor. Konuğumuz 1.4 litre benzinli motor ve beraberindeki CVT şanzımandı. Fabrika verilerine göre 6, litre kombine tüketime sahip olan bu kombinasyon, gerçek sürüşte yaklaşık 7,5 litre yakıta ihtiyaç duyuyor. Bu değer benzinli bir araba için yüksek değil. Tüketimi düşük tutmak, aracın sürekli değişken CVT şanzımanıdır. 100 hp olmasına rağmen. motorun kağıt üzerinde oldukça etkileyici olmasına karşın, CVT kutusu maalesef bu gücü yola çok iyi aktaramıyor. Yavaş tepki veren CVT şanzıman, aracı hem ilk hem de orta hızlanma sırasında oldukça ağır hareket ettirir. Hyundai Accent Blue EuroNCAP çarpışma güvenliği yalnızca 1998'de uygulandı ve ardından 0 yıldız aldı. Ancak geçen 20 yılda araçtan bir sonuç alınamadı. 

Hyundai Accent Blue Yan Görünüş

Model o zamanlar herhangi bir güvenlik özelliği sunmasa da mevcut model standart olarak ABS EBD BAS, sürücü ve yolcu hava yastıkları, ESP ve VSM ile geliyor. Yan ve güvenlik perdeleri Prime versiyonu ile satın alınabilir. Konfor ve Yol Tutuş Hyundai Accent Blue'nun ön süspansiyon sistemi bağımsız McPherson iken, arkada iki noktalı burulma çubuğu tercih edilmiş. Bu kombinasyon, 1135 kg'lık bir araç için yeterli süspansiyon konforu sağlar. Amortisör kabin içinde çok fazla gürültüyü yansıtmayan, kullanım kolaylığı ile konforu arttıran çok iyi bir süspansiyon sistemidir. Test otomobili gibi 16 inç jantlar sayesinde de oldukça başarılı olan Accent'in direksiyon sistemi biraz yavaş tepki veriyor. Daha rahat ayarlarıyla Harmony'nin şasisi de pek şehvetli değil. Hyundai aracı performansı göz önünde bulundurarak hazırlamadığı için araç birçok hızlı virajda önden savrulma yaptı. ESP hızlı bir şekilde müdahale etse de Hyundai Accent Blue şehir içi yolları tercih ediyormuş hissi veriyor. Önceki versiyonlara kıyasla yalıtımda yapılan iyileştirmelerle Accent, gürültüyü iç kısma yansıtmaya devam etse de bu konuda rakiplerinin çoğundan daha iyi.

Hyundai Accent Blue İç Kısmı

Hyundai Accent Blue  Araç Kiralama Hakkında?

Uygun fiyatlarla Hyundai Accent Blue benzin yakıt tercihiyle araç kiralamak için arabakirala.com.tr üzerinden online rezervasyon yapabilirsiniz. Günlük, Haftalık ve Aylık olarak kiralamayapmak için ister araba kirala mobil uygulaması isterseniz mobil web sitemiz üzerinden sorgulama yaparak anında kiralayabilirsiniz. Onlarca tedarikçi ve yüzlerce araç üzerinden Hyundai marka araçları anında kiralayabilirsiniz. Oto kiralama fırsatları ve iş birliktelikleriyle çok avantajlı fiyatlara araba kiralayabilirsiniz.

arabakirala.com.tr hakkında detaylı bilgi için tıklayınız. 

İlginizi Çekebilecek Araç Modelleri