Eskişehir Araç Kiralama

Eskişehir

Eskişehir Hakkında

Eskişehir

Adından da anlaşılacağı üzere Eskişehir şehri; Türkiye'nin en gelişmiş illerinden biri olmasına rağmen sokakları tarih ve sanatla iç içe, gezilecek görülecek yerlerle dolu.

Eskişehir Hakkında Kısa Bilgi? 

İl sınırları içindeki üç üniversitesi ile öğrenci dostu şehirlerden biri olan Eskişehir, İç Anadolu bölgesinin en kalabalık dördüncü yerleşim yeri olarak bilinmektedir. Şehrin içinden akan Porsuk Nehri şehre Venedik havası katıyor. Eskişehir, turistik amaçlı bir su kaynağı üzerinde seyahat imkanı sunan doğa harikasıyla  öne çıkıyor. Antik çağda kurulan ve ünlü kral Midas tarafından yönetilen Frigya'nın başkenti Eskişehir olarak biliniyordu. Bu nedenle şehir birçok yönden yerli ve yabancı birçok turist tarafından tanınan ve ziyaret edilen bir yer haline gelmiştir. Eskişehir aynı zamanda Avrupa'nın en ünlü şehirlerinden biridir. Bu özelliği ilin öne çıkmasını sağlamakta ve çok sayıda ziyaretçi çekmektedir. Bu nedenle hem şehir içinde hem de şehir dışında gezilecek çok yerler bulunmaktadır.

Eskişehir Araç Kiralama?

Eskişehir coğrafi konumu nedeniyle ülkemizin en hareketli şehirlerinden biridir. Öğrenci nüfusunun yoğunluğu ve şehrin sürekli gelişmesi araç kiralama hizmetlerine olan talebin yüksek olmasının sebebidir. Şehre eğitim, iş ya da turistik amaçlı gelenler Eskişehir araç kiralama hizmetlerinden faydalanarak hızlı ve rahat bir şekilde ulaşım imkanı bulabilirler.

Eskişehir Gezilecek Yerler?

  • Tarihi Yerler
  • Parklar
  • Mimari Yapılar
  • Dini yerler
  • Müzeler

Eskişehir iki üniversite sayesinde çok sayıda öğrenciye sahiptir. Son yıllarda uluslararası etkinliklere ev sahipliği yapan canlı bir kültür ve sanat sahnesi, düzenli sanayileşmesiyle  gençler için önemli bir çekim merkezi haline gelmiştir. 

Küçük bir alana sahip olmasına rağmen Eskişehir'de gezilecek çok yer vardır. Türkmen izlerini Osmanlı mimari tarzıyla buluşturan Odunpazarı'nın tarihi evleri, Eskişehir gezilecek yerler listesinde yer alıyor. 

Günümüzde daha çok kafe, müze ve butik otel olarak kullanılan bu iki katlı binalar, genellikle taşra ihtişamı düşünülerek tasarlanıyor. Atlıhan El Sanatları Çarşısı, Kurşunlu Camii ve Külliyesi, Lületaşı Müzesi, Eskişehir Balmumu Müzesi ve Çağdaş Cam Sanatları Müzesi, Prens Adaları, Haller Gençlik Merkezi, ördeklerin yüzdüğü Porsuk Çayı ve İki Eylül Caddesi başlıca gezilecek yerler arasındadır. Eskişehir denilince akla gelen bir diğer lezzet ise parmaklarınızı yeme isteği uyandıran çibörektir. Bu lezzeti şehrin her yerinde rahatlıkla bulabilirsiniz; Balaban mantısı, koyun çorbası, haşhaşlı helva şehre özgü diğer lezzetlerdir. Keyifle geçireceğiniz yolculuğunuzda arabakirala.com.tr. olarak yanınızda olmaktan mutluluk duyuyoruz.

Eskişehir Konum
Mobil Uygulama
Google PlayApp StoreApp Gallery