Elazığ Araç Kiralama

Elazığ

Elazığ Hakkında

Elazığ

Dört bin yıla yaklaşan tarihi boyunca onlarca farklı medeniyete ev sahipliği yapmış bir şehir... Elazığ'ın çeşitli medeniyetlerin etkisiyle zenginleşen kültürünün yansımaları ve kadim tarihi mirası şehri süslemeye yetiyor.

Elazığ  

Elazığ Hakkında Kısa Bilgi?

M.Ö Muhtemelen M.Ö. 3000 yıllarında kurulan Harput şehrinin devamı olan Elazığ, uzun yıllar Harput olarak anılmıştır. 1862'de şehre vali olarak atanan İsmail Paşa, Sultan Abdülaziz'in tahta çıkışının beşinci yılında şehre Ma'mûretü'l-Azîz Vilayeti adının verilmesini teklif etti. Ancak bu ismin telaffuzu zor olduğu için halk arasında El-Aziz olarak bilinir. Şehrin adı nihayet 1937'de değiştirildi. Atatürk bu şehre mısır tarlası, bolluk ve bereket anlamına gelen El-Azik adını verdi. Bu isim zamanla telaffuz kolaylığı nedeniyle Elazığ'a dönüşmüş ve günümüze kadar gelmiştir.

Elazığ Harput Kalesi

Elazığ Araç Kiralama?

Dört bin yıla yaklaşan tarihi boyunca onlarca farklı medeniyete ev sahipliği yapmış bir şehir…Elazığ'a İş veya tatil amacıyla gittiğiniz Elazığ'da araç kiralayarak çok daha rahat seyahat edebilirsiniz. Dilediğiniz kiralık aracı Elazığ merkezden teslim alabilirsiniz. arabakirala.com.tr. sorunsuz bir şekilde araç kiralama işlemleriniz yapabilirsiniz. Şimdiden iyi yolculuklar dilerim. 

Elazığ Gezilecek Yerler?

  • Tarihi Yerler
  • Kutsal ve Dini Yerler
  • Kaleler
  • Mimari Yapılar
  • Özel Müzeler

Elazığ da büyükbaş hayvancılığın yapıldığı illerimizden biridir. Bu nedenle şehirde çok kaliteli et ve et ürünleri bulmak ve lezzetli et yemeklerini tatmak mümkün. Lezzetli et menülerini tatmanın yanı sıra Elazığ'da güzel bir doğa turu yapabilirsiniz. Buzluk Mağarası gibi bir çok doğal oluşum bulunmakta ve ziyaretçilerin güvenli bir ziyaret için gerekli önlemler alınmıştır. Elazığ bağlarında yetişen üzümlerden de kaliteli sirke, pekmez ve şarap yapılmaktadır. Bu ürünleri satın alıp tadına bakabilirsiniz.

Elazığ Konum
Mobil Uygulama
Google PlayApp StoreApp Gallery