Edirne Araç Kiralama

Edirne

Edirne Hakkında

Edirne

Edirne; Bulgaristan, Yunanistan ve Türkiye ile çevrilidir ve hem tarihi hem de kültürel açıdan medeniyetlerin beşiğidir. Marmara bölgesinin en güzel şehirlerinden biri olan Edirne, doğal güzellikleri ve tarihi önemi nedeniyle her yıl binlerce yerli ve yabancı turisti ağırlamaktadır.

Edirne Hakkında Kısa Bilgi?

Marmara bölgesinde Tekirdağ ve Kırklareli illerinin yanında yer alır. Ülkemizin Yunanistan ve Bulgaristan ile sınırı olan Edirne'nin stratejik önemi büyüktür. Bursa'nın oğlu İstanbul'un babası olarak bilinen Edirne, 88 yıl Osmanlı İmparatorluğu'na başkentlik yaptı. Bir zamanlar Osmanlı İmparatorluğu'nun başkenti olan tarihi şehirde birçok tarihi yapı da bulunuyor. Tarım temel geçim kaynağı olmakla birlikte turizm açısından da öne çıkmaktadır. Bölgenin kültürel, doğal ve tarihi güzellikleri nedeniyle her yıl önemli sayıda yerli ve yabancı turisti ağırlamaktadır. Ayrıca burası olimpiyatlardan bu yana dünyanın en eski spor organizasyonu olarak sunulan tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşlerine de ev sahipliği yapıyor. 

Edirne Araç Kiralama?

Marmara bölgesinde Tekirdağ ve Kırklareli illerinin yanında yer alır. Ülkemizin Yunanistan ve Bulgaristan ile sınırı olan Edirne'nin stratejik önemi büyüktür aslında ülkenin en heyecan verici yerlerinden biridir. Eşsiz doğası, ziyaretçilerine başka bir dünyanın kapılarını aralıyorsa, her anının da kültürüyle örtüşmesine imkan veriyor. arabakirala.com.tr.  Edirne şehir merkezinde araç kiralama yaprak seyahatinize renk katabilirsiniz ve  kaliteli zaman geçirebilirsiniz.

Edirne Gezilecek Yerler?

  • Tarihi Yerler
  • Parklar
  • Mimari Yapılar
  • Özel Müzeler
  • Kutsal ve Dini Yerler 

Osmanlı mirasının çok güçlü olduğu Edirne, tarihin farklı dönemlerine ait eserler de barındırıyor. Böylece şehre gelen turistler farklı turistik eserler bulabilmektedir. Edirne'nin kozmopolit yapısı, kültürel zenginliği ve konumu açısından önemi vurgulanmakla birlikte şehrin çekim merkezlerinden bahsedilmektedir. Bunlar Selimiye Camii, Adalet Kasrı, Hıdırlık Tabyası, Meriç Köprüsü ve Rüstempaşa Kervansarayı gibi birçok eseri bünyesinde barındırmaktadır. Buraları rahatlıkla gezmek için profesyonel araç kiralama seçeneklerini kullanabilirsiniz. 

Edirne Konum
Mobil Uygulama
Google PlayApp StoreApp Gallery