Çorum Araç Kiralama

Çorum

Çorum Hakkında

Çorum

Çorum, ülkemizde en çok merak edilen ve popüler şehirlerden biri olarak biliniyor. Çorum her yıl binlerce ziyaretçi ağırlamaktadır. Mekanların  birçoğu yol üzerinde olduğu için Çorum'a uğrar ve birçoğu da ağırlıklı olarak Çorum'u ziyaret etmek ister.

Çorum Hakkında Kısa Bilgi?

Karadeniz bölgesinin şirin illerinden biri olan Çorum, mutfağı, kültürü ve tarihi ile ön plana çıkıyor. Ayrıca doğru bir pazarlama stratejisi ile dünyaya tarım ürünleri sağlayan şehrin en önemli gelir kaynağı leblebi ve pirinç üretimidir. Kentin tarihi Dört bin yıl öncesine dayansa da burayı ilginç kılan bölgenin kadim uygarlıklarından biri olan Hititlerin kurulması ve başkentin Hattuşa eyaleti sınırları içinde yer almasıdır. Çorum'dan. . Bu döneme ait eserler her yıl binlerce turist tarafından ziyaret edilmektedir. Çorum, bölgenin en önemli kültürel ve ekonomik şehirlerinden biridir. Kentin hemen her yerinde antik çağların izlerine rastlamak mümkündür.

Çorum Araç Kiralama?

Çorumda Eğer Bir iş gezisi yapmak veya aile ve arkadaşlarını ziyaret etmek gibi bir planınız var isearabakirala.com.tr bir araba kiralayabilir ve çevredeki kasabaları keşfetmek için kısa bir günlük gezi yapabilirler.  Çorum uygun fiyatlı araç kiralama için  arabakirala.com.tr hızlı arama yapabilir, şehri konforlu bir şekilde keşfedebilirsiniz.

Çorum Gezilecek Yerler?

  • Tarihi Yerler
  • Mimari Yapılar
  • Özel Müzeler
  • Yaylalar
  • Kaleler
  • Parklar

Çorum yolu üzerinde ilk olarak bugün şehrin güneyinde yer alan Boğazkale semtinde yer alan Hitit başkenti Hattuşayı ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca şehrin karşısında Boğazköy Müzesi, Alacahöyük Müzesi ve Ören Yerleri, Yazılıkaya Açık Hava Tapınağı, Laçin Kapılıkaya Kaya Mezarı, Şapinuva Ören Yeri, Çorum Kalesi, Gerdek Kaya Mezarı, Veli Paşa Hanı vb. bir çok tarih yerler bulunmaktadır. Doğası ile de öne çıkan Çorum'da İncesu Kanyonu, Kargı Yaylası, Abdullah Yaylası, Çatak Tabiat Parkı ve İskilip Yaylası ziyaret listenizde ekleyebilirsiniz. Bu nedenle birçok kültürel değeri bünyesinde bulunduran Çorum, Hem tarihi hem de doğal güzellikler için gezebileceğiniz bir çok yer barındırmaktadır.

Çorum Konum
Mobil Uygulama
Google PlayApp StoreApp Gallery