Çanakkale Araç Kiralama

Çanakkale

Çanakkale Hakkında

Çanakkale

Ülkemiz ve dünya tarihi için büyük önem taşıyan olaylara ev sahipliği yaptı; Köklü ve eşsiz bir tarihe sahip olan Çanakkale, yıl boyunca birçok ziyaretçiyi ağırlamaktadır.

Çanakkale Kalesi
Çanakkale Hakkında Kısa Bilgi?

Çanakkale, Türkiye'nin kuzeybatısında, Avrupa ve Asya kıtalarını ayıran ve adını taşıyan Boğaz'ın iki yakasında yer almaktadır. Çanakkale'nin doğusunda ve güneydoğusunda Balıkesir, batısında Ege Denizi, kuzeybatısında Edirne, kuzeyinde Tekirdağ ve Marmara Denizi bulunur. Birinci Dünya Savaşı'nda Çanakkale yine bir savaş alanı olmuş ve burada kazanılan zafer dünya tarihini değiştirmiştir. Bu özelliği dışında coğrafi olarak Asya kıtasının en batı noktası olarak bilinen bu il, her yıl binlerce yerli ve yabancı turist akınına uğramaktadır. Plajları, ormanları ve şehir tarihi ile dünyayı büyüleyen Çanakkale, gezilecek, görülecek ve keşfedilecek pek çok yeri olan bir tarihi bir yerdir. 

Çanakkale Şehitliğ
Çanakkale Araç Kiralama?

Çanakkale, tarihi ve doğal güzellikleri ile görülmeye değer şehirlerden biridir. Bu eşsiz ülkede denize girilecek çok güzel yerler yanı sıra mavinin yeşille buluştuğu ve tarihi deneyimleyebileceğiniz heyecan verici yerler var... Şehri doğru düzgün gezmek için araba kullanmanız veya araba kiralamanız gerekecek. Çünkü uzak yerlerde ziyaret edilecek harika istasyonlar var.

Çanakkale Gezilecek Yerler?

  • Tarihi Yerler
  • Parklar
  • Mimari Yapılar
  • Özel Müzeler
  • Adalar
Çanakkele Truva Atı

Çanakkale denilince akla birkaç önemli yer gelir. Bu anıtların en önemlileri arasındaşehir merkezine 34 kilometre uzaklıkta bulunan Çanakkale Şehitler Anıtı ve şehir merkezinde bulunan Truva Atı yer alıyor.  

Bunun dışında Kilitbahir Kalesi, Namazgah Kalesi, Çimenlik Kalesi, Çanakkale Deniz Müzesi, Aynalı Çarşı, Bigali Kalesi, Arkeoloji Müzesi, Rumeli Mecidiye Kalesi, Kilye Kalesi, Truva ve Atikhisar görülmeye değer yerlerden bazılarıdır. Ayrıca Gökçeada Tuz Gölü, Kaz Dağları, Mavra Adası, Kadırga Koyu, Ayazma Tabiat Parkı, Kabatepe Orman Kampı ve Akvaryum Koyu gibi doğal güzellikleri de gözden kaçırmazsınız.

Çanakkale Konum
Mobil Uygulama
Google PlayApp StoreApp Gallery