Bolu Araç Kiralama

Bolu

Bolu Hakkında

BOLU

Her mevsimi ayrı güzel olan Bolu'ya mutlaka uğramalısınız. Mevsimlerin tüm özelliklerini sizler için güzelce yansıtıyor. İstanbul ve Ankara'ya yakınlığı nedeniyle büyük şehirlerde yaşayanlar için de alternatif bir iş ve tatil seçeneği sunmaktadır.

Bolu Hakkında Kısa Bilgi? 

Türkiye'nin Karadeniz bölgesinde yer alan Bolu ilinin bilinen en eski tarihi M.Ö. 1200 yıllarına kadar dayanmaktadır. Hititler, Büyük İskender, Persler ve Osmanlı İmparatorluğu'na ev sahipliği yapan Bolu, ait gelenek ve kültürler  yıllar içinde farklı bir kimlik kazanmıştır. Bolu, Birinci Dünya Savaşı sırasında ve sonrasında düşman saldırısına uğramadı, ancak maddi hasar gördü. Mustafa Kemal Paşa önderliğindeki milli mücadele dönemlerinin sona ermesinin ardından Bolu, 10 Ekim 1923'te valiliğine son vererek vilayet oldu.

Bolu Araç Kiralama?

Her mevsimi ayrı güzel olan Bolu'ya mutlaka uğramalısınız. Bolu'da iş, ziyaret veya tatil için gelirseniz arabakirala.com.tr.'den uygun fiyata araç kiralayarak özgürce seyahat edebilirsiniz. şimdiden iyi yolculuklar dilerim.

Denizli Gezilecek Yerler?

  • Tarihi Yerler
  • Kutsal ve Dini Yerler
  • Mimari Yapılar
  • Kayak Merkezi
  • Özel Müzeler
  • Göller

Türkiye'nin en popüler kayak merkezlerinden biri olan Kartal kaya Kayak Merkezi, Bolu merkeze sadece 38 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Bolu'nun bir diğer ünlü doğal güzelliği ise her mevsim görülmesi gereken güzellikler sunan Abant Gölü ve Tabiat Parkı. İl merkezine 34 kilometre uzaklıkta ve Abant dağlarının eteğinde yer alan Abant krater gölü, çam, karaçam ve gürgen ormanları ile ülkemizdeki doğa severlerin en çok ziyaret ettiği yerlerden biri. İsterseniz bu doğa harikası olan Bolu'da araba kiralayarak  gezine renk katıp daha hızlı yolculuk yapabilirsiniz.

Bolu Konum
Mobil Uygulama
Google PlayApp StoreApp Gallery