Bitlis Araç Kiralama

Bitlis

Bitlis Hakkında

Bitlis

Bitlis, Anadolu'nun doğu bölgesinde yer almaktadır. Muş, Ağrı ve Van Gölü ile komşudur. Bitlis İslam eserleri ve kalesiyle tanınan bir şehir. Tarihçiler, Bitlis'in yerleşiminin farklı zamanlarda ortaya çıktığını söylüyorlar. 

 Bitlis Hakkında Kısa Bilgi?

Bitlis, Van Gölü kıyısındaki eşsiz doğal güzelliği ile gözde bir ilçemizdir. Bitlis şehir merkezinde ve hemen her mahallede kültürlerinin izleri görülüyor. Şehrin tarihi sözde Neolitik döneme (cilalı taş devri) kadar uzanıyor. Bu da bize şehrin geçmişinde derin bir geçmişe sahip olduğunu gösteriyor. Bu özelliklerinden dolayı turistler yılın belirli dönemlerinde Bitlis'i ziyaret etmektedir. Bitlis Merkez bugün bile komşuları gibi geniş bir tarihi miras sunmaktadır.

Bitlis Araç Kiralama? 

Bitlis'te gezmek isterseniz gezeceğiniz yerler genellikle şehir merkezine uzak kalmaktadır. Bu yüzden arabakirala.com.tr. istediğiniz zaman istediğiniz aracı kiralayabilirsiniz. Bu sayede seyahatleriniz daha kolay ve konforlu olacaktır.

Bitlis Gezilecek Yerler?

  • Tarihi Yerler
  • Mimari Yapılar
  • Özel Müzeler
  • Kutsal ve Dini Yerler

Bitlis önemli tarihi yapılara, doğal güzelliklere ve önemli yerleri sergileyen müzelere sahiptir. Bitlis, İslam tarihini anlamak isteyenlerin mutlaka görmesi gereken şehirlerden biridir. 

Van Gölü kıyısında yer alan Bitlis Tatvan sadece bir şehir değil, bölgedeki çoğu yerden daha modern bir yer. Nemrut Dağı'nın güneşin ışıl ışıl parıldadığı doğu eteğinde yer alan bölge, doğal güzelliği ile kendine hayran bırakıyor ve ülkemizin önemli tarihi ve kültürel yapılara sahip. Bu nedenle her yıl binlerce yerli ve yabancı turisti ağırlamaktadır. 

Ayrıca çok değer verilen çok faydalı bir bitki olan meyan kökü de Bitlis'te yetişir. Bitlis geziniz sırasında mutlaka bu özel ürünleri keşfetmeli ve geleneksel pazarlardan yöreye özgü şeyler almalısınız. arabakirala.com.tr. istediğiniz zaman istediğiniz aracı kiralayabilirsiniz. Bu sayede seyahatleriniz daha kolay ve konforlu olacaktır.

Bitlis Konum
Mobil Uygulama
Google PlayApp StoreApp Gallery