Batman Araç Kiralama

Batman

Batman Hakkında

Batman

Batman, Türkiye Cumhuriyeti'nin Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan bir ildir. Batman ve antik kenti Hasankeyf, içinden Dicle Nehri'nin geçtiği toprakların zengin tarihi geçmişini koruyan, binlerce  mağarası olan ve tarihi binasıyla bir doğa harikasıdır.

Batman Hakkında Kısa Bilgi?

Batman, tarihinde yeni bir şehir olsa da yerleşim yerinde kurulan şehrin tarihi Sümerlere kadar uzanıyor. İluh tepelerinin bölgede bir Sümer kentsel yerleşimine sahip olduğuna inanılıyor, ancak sulak alanlar üzerine inşa edildikleri için şehir zamanla yeraltına batmış. Cumhuriyet döneminde ise  petrol arama çalışmaları ve bölgeden geçen demiryolları sayesinde bölge hızla gelişmeye başlamış. Sonraki yıllarda hızlı nüfus artışı ve kentleşmeden dolayı 1990 yılında il olmuştur.

Batman Araç Kiralama?

Türkiye'nin güneyinde bir il olan Batman, ılıman iklimi ve yöresel mutfağıyla ünlüdür. Binlerce yıllık geçmişe sahip bölgenin çok etkileyici ve gizemli tarihi yerleri olduğu bilinmektedir. Rehberimize göre her biri kendi özel tarihine sahip olan Batman Tarihi Alanları, bölgede bilmediğiniz tarihin derinliklerinde bir gezinti için mükemmel bir Şehir. 

Batman Gezilecek Yerler?

  • Tarihi Yerler
  • Mimari Yapılar
  • Özel Müzeler
  • Kutsal ve Dini Yerler 

 Babil, Asur ve Sümerlerin yaşadığı Batman, kültürel zenginliğiyle Türkiye'nin de ilgisini çekmiş durumda. Batmanda  şehrin kültürel, doğal ve tarihi yapılarına adım atabilir, buranın güzelliklerini yaşayabilirsiniz. Batman şehir merkez araç kiralayarak  tarihi yapıları keşfetmeniz daha kolay olacaktır. Ayrıca bölgenin eşsiz yemeklerini tatmak için Batman'a da kesinlikle uğramalısınız.

Batman Konum
Mobil Uygulama
Google PlayApp StoreApp Gallery