Bartın Araç Kiralama

Bartın

Bartın Hakkında

Bartın

Tarihi ve kültürel geziler, doğa gezileri, doğa sporları ve yaz tatili için fırsatlar sunan Bartın, tarihi çarşısı, asırlık ağaçları ve ahşap evlerin sıralandığı dar sokaklarıyla da  ziyaretçilerin dikkatini çekiyor.

Bartın Hakkında Kısa Bilgi? 

Bartın karedeniz bölgesinin batısında bulunan bir ildir.1991 yılında Zonguldak'tan ayrılarak Bartın il Statüsüne kavuşmuştur. Bartın ismi gibi Bartın çayı ile çevrilidir. Tarihi ve kültürel gezileri, doğa gezileri, doğa sporları ve yaz tatili için fırsatlar sunan Bartın, tarihi çarşıları, asırlık ağaçları ve dar ahşap evlerle çevrili sokaklarıyla da  turistlerin dikkatini çekmektedir. Bu küçük il, 2000 yılında milli park ilan edilen ve Dünya koruma vakfı tarafından 1998 yılında Avrupa'nın öncelikli orman rezervlerinden biri olarak seçilen Küre Dağları Milli Parkı içinde yer almaktadır.

Bartın Araç Kiralama?

Bartın araç kiralama ile Bartın'ın tarihi yerlerini keşfedin! Batı Karadeniz'in eşsiz güzelliklerine sahip olan Bartın, Kimmerler, Lidyalılar, Persler, Makedonlar, Pontuslular ve Romalılara ev sahipliği yapmıştır. arabakirala.com'dan araç kiralayarak Bartın'ın eşsiz tarihine tanık olabilirsiniz. Bartın şehir merkez Araç kiralama yaparak Bartın'ın farklı bölgelerinde bulunan antik kentleri ve tarihi mimariyi keşfedebilirsiniz.

Bartın Gezilecek Yerler?

  • Tarihi Yerler
  • Parklar
  • Mimari Yapılar
  • Özel Müzeler
  • Plajlar

Karadeniz bölgesinin turistik şehirlerinden biri olan Bartın, sahip olduğu turistik değerler sahip ve  köklü tarihi, doğal güzellikleri, ormanları, plajları ve milli parkları ile birçok farklı gezilecek yerin bulunduğu bölgelerden biridir. Eğer hamur işleriyle uğraşmayı seviyorsanız Bartın'da bulunan kırk katlı börekten kesinlikle tatmalısınız.  Bartın Şehir merkezi Araç kiralamak isterseniz  arabakirala.com.tr.'den  sorunsuz bir şekilde araç kiralayarak seyahatinizi sürdürebilirsiniz.

Bartın Konum
Mobil Uygulama
Google PlayApp StoreApp Gallery