Aydın Araç Kiralama

Aydın

Aydın Hakkında

Aydın 

Aydın, Türkiye'nin Ege bölgesinde, Aydın ilinin merkezinde yer alan bir şehirdir. Şehir, aşağı Büyük Menderes Nehri vadisinin kalbinde yer alır ve vadi platosundan alçak kıyıya kadar tüm alanı kaplar.

Aydın Hakkında Kısa Bilgi? 

Aydın'ın Türk egemenliği altında bir idari birim statüsü kazanması, 1390 yılında Şehzade Ertuğrul Bey'in Emir Yıldırım Beyazıt'ın Aydın valiliğine atanmasıyla başladı. Aydınoğulları döneminde kentin adı Aydın Güzelhisarı iken, daha sonra adını Aydın olarak değiştirmiştir.  İlçe merkezi İzmir'e taşınmış ama  idari birimin adı Osmanlı İmparatorluğu'nun son dönemlerine kadar "Aydın" olarak kalmıştır. 25 Mayıs 1919'dan 7 Eylül 1922'ye kadar yaklaşık 70 aylık işgal ve Milli Mücadele'nin kazanılmasından sonra bu yönetim şekli 1919'a kadar devam etmiş ve 1923'te ayrı bir vilayet olarak değişmiştir.

Aydın Araç Kiralama?

 Yeşili ve mavisi birbirinden güzel kumsalları ile yerli ve yabancı turistlerin gözdesi olan Aydın İli, tarihi dokusuyla da ön plana çıkmakta ve önemli bir çekim merkezi haline gelmektedir. Kaplıcalar, arkeolojik miras ve turistik yerler için seçeneklere sahip olan Aydın, araç kiralayarak kolayca keşfedilebilecek birçok yere yakındır. Aydın'a tatil için gelen ve şehrin tüm güzelliklerini keşfetmek isteyenler, milli parklar, plajlar, tarihi merkez, kaplıcalar, yaylalar ve müzeler dahil olmak üzere gezi planlarını arabakirala.com.tr konforlu ve sorunsuz  araç kiralama  seçenekleri  sizlere sunmaktadır. Ayrıca Aydın, ulusal ve uluslararası hava ve kara ulaşım alternatifleri sunmakta olup, deniz yoluyla da ulaşım sağlanabilmektedir.  arabakirala.com.trAydın araç kiralama hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.  bu güzel şehrin muhteşem manzarasının tadını çıkarabilir, işinizi kolaylıkla yönetebilirsiniz. 

Aydın Gezilecek Yerler?

  • Sembolik Yapılar
  • Müzeler
  • Plajlar
  • Yeşil Alanlar
  • Göller
  • Mağaralar

Aydın hem turistlik  hem doğal güzellikleriyle sahip mutlaka gezip görmeniz gereken bir şehir. Daha çok  yaz ayları tercih etmeniz daha iyi olacaktır çünkü aydında  deniz turizmi fazla olduğu için doğayla daha çok iç içe olursunuz. arabakirala.com.tr aydın araç kiralama seyahat planınızda sizlere daha konforlu uygun oto kiralama hizmetleri sunuyoruz. Aydın gezi planınız ortama  5-6 günde bitirebilirsiniz.

Aydın, Ege bölgesinde yer alan Aydın, zengin kültürü ve tarihi ile ilgili birçok esere ev sahipliği yapmaktadır. Bunlardan en bariz olanlarını kuş adası, güvercinada kalesi, el heykeli, altınkum plajı vb. gibi daha birçok doğal güzellikleri var. Eğer  seyahat planınızdaarabakirala.com.tr. Aydın'da uygun bir  araç kiralayarak seyahatinize renk katabilirsiniz.

Aydın Konum
Mobil Uygulama
Google PlayApp StoreApp Gallery