Amasya Araç Kiralama

Amasya

Amasya Hakkında

Amasya 

Amasya'da dolaşırken şehrin güzelliklerini görebilirsiniz. Araştırma sürecinde sadece Osmanlı dönemini değil, geçmişi de rahatlıkla takip edebilirsiniz.

Amasya hakkında Kısa Bilgi?

 İç Anadolu ile Karadeniz'i birbirine bağlar ve Karadeniz'in orta kesiminde yer alır. Amasya aynı zamanda Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunda ilk önemli adımın atıldığı yer olmuştur. 1923 yılında kurulan Türkiye Cumhuriyeti'nin idari taksimi sonucunda merkezi Amasya olmuştur. Tarihi yerler ve doğal güzellikler açısından oldukça geniştir. Birçok turist için Amasya, özellikle Karadeniz gezileri içinaraç kiralamaseçenekleriyle birçok insanı kendine çekiyor. Hititlerden bu yana birçok uygarlığa ev sahipliği yapmıştır. Amasya "şehzadeler şehri" olarak bilinir.

Amasya Araç Kiralama?

Amasya  birçok medeniyete ev sahipliği yapmış ve gezilecek çok yeri olan bir şehirdir. Yeşilırmak Vadisi ile Harşena Dağı'nın eteğinde yer alan Amasya, ziyaretçilerine hem Orta Anadolu hem de Karadeniz kültürünün bir karışımını sunuyor. Gezginlerin gezi listelerinde her zaman yer alan Amasya'da araç kiralama yapabilirsiniz.

Amasya'da Gezilecek Yerler?

  • Tarihi Yerler
  • Mimari Yapılar
  • Özel Müzeler
  • Kutsal ve Dini Yerler
  • Konakları 

Amasya Arkeoloji ve Etnografya Müzesi'ni de Amasya gezilecek yerler listenize ekleyebilirsiniz. Müze, Amasya  kültüründen birçok eser, yerel obje ve mumyaya ev sahipliği yapmaktadır. Amasya'nın tarihi mekanlarını ve doğal güzelliklerini keşfederken dikkatinizi Amasya Evleri'ne çekmek isteriz. Özgün ve derli toplu mimarisiyle Amasya evlerini başka hiçbir şehirde görmek mümkün değil. Amasya araç kiralama seçeneklerinden size en uygun olanı seçerek Amasya evlerini ve tarihi yapıları seyahatinize dilerseniz başlayabilirsiniz.

Amasya Konum
Mobil Uygulama
Google PlayApp StoreApp Gallery