Sivas Rent a car

Sivas

Sivas About

Sivas

Sivas, Türkiye'nin İç Anadolu Bölgesi'nde yer alan bir şehirdir. Sivas, tarihi ve kültürel zenginlikleri, doğal güzellikleri ve önemli bir geçmişe sahip olan bir yerleşim alanıdır.

Sivas'ın tarihi, çok eski çağlara kadar uzanmaktadır. Şehir, Hititler, Frigler, Lidyalılar, Persler, Romalılar, Bizanslılar, Selçuklular, Danişmentliler, İlhanlılar ve Osmanlılar gibi birçok medeniyete ev sahipliği yapmaktadır. Tarihi boyunca önemli bir ticaret ve kültür merkezi olmuştur.

Sivas Hakkında Kısa Bilgi?

Sivas Şehrin en ünlü tarihi yapılarından biri, Sivas Kalesi'dir. Selçuklu döneminden kalma bu kale, şehrin simgelerinden biridir. Ayrıca, şehirlerde bulunan Gök Medrese, Sivas Ulu Camii, Buruciye Medresesi, Atatürk Caddesi ve Kangal Balıklı Kaplıcaları gibi tarihi ve turistik yerler de ulaştığın noktalardır.

Sivas aynı zamanda Türk edebiyatının önemli isimlerinden olan şair Ahmet Hamdi Tanpınar ve Yahya Kemal Beyatlı'nın doğum yeridir. Bu yönüyle edebiyat ve kültür açısından da önemli bir şehirdir.

Doğal güzellikleri bakımından da zengin olan Sivas, yaylaları, dağları, gölleri ve vadileriyle dikkat çekiyor. İncesu Vadisi, Gökpınar Gölü, Gürün Yaylası, Divriği Kaplıcaları ve Zara Pınarbaşı Mesire Yeri gibi doğal alanların şehrin güzelliklerindendir.

Sivas, aynı zamanda Türkiye'nin en büyük yüz denetimine sahip illerinden biri ve tarım, hayvancılık, madencilik ve sanayi gibi sektörlerde önemli bir rol oynuyor.

Son olarak, Sivas'ın geleneksel mutfağı da oldukça zengindir. Kangal sucuğu, Madımak yemeği, Sivas köftesi, katmer ve şalgam gibi lezzetler şehre has tatlar burada.

Genel olarak, Sivas tarihi, kültürel ve doğal zenginlikleriyle keşfedilmeyi bekleyen önemli bir şehirdir.

Sivas Araç Kiralama?

Sivas'da iş veya tatil amaçlı seyahat eden ziyaretçiler genellikle kiralık arabaları, ucuz Sivas kiralık araçları ve sahibinde kiralık araçları tercih ediyor. Genel olarak insanlar seyahat etmeyi ve arabalarında seyahat etmeyi severler. Sivas araç kiralama işlemleri için arabakila.com.tr'yi tercih edebilirsiniz.Tarihi güzelliklerin yanı sıra şelaleler, göller, köprüler ve yaylalar gibi pek çok doğal cazibe merkezine sahip olan kent görülmeye değerdir. Sivas merkezde araç kiralama imkanının yanı sıra Sivas'ta yer alan ve oldukça sık kullanılan Sivas Nuri Demirağ Havalimanı da araba kiralamak arabakirala.com.tr'de çok kolay! Tek yapmanız gereken tatilinizi planlamak ve ardından arabakirala.com.tr'ye girerek size en uygun kiralık araç seçeneklerini seçmek.Sivas oto kiralama ile size ve sevdiklerinize en uygun kiralık aracı  arabakirala.com.tr üzerinden en uygun fiyata bulabilirsiniz.

Sivas Gezilecek Yerler?

  • Mimari Yapılar
  • Müzeler
  • Tarihi Mekanlar
  • Parklar
  • Dini yapılar
  • Yaylalar
  • Kayak Merkezi
     

Şehir, tarihi ve doğal güzellikleri ile öne çıkan birçok cazibe merkezine sahiptir. Divriği Ulu Camii, Gök Medresesi, Gürün Gökpınar Gölü, Şifaiye Medresesi, Taşhan, Buruciye Medresesi, Çifte Minareli Medresesi, gibi yerleri mutlaka ziyaret etmelisiniz

Sivas Location
Mobile Application
Google PlayApp StoreApp Gallery