Sinop Rent a car

Sinop

Sinop About

Sinop

Karadeniz bölgesinde yer alan ve 270.000 nüfusa sahip olan Sinop, temiz kumsalları, tarihi hazineleri ve doğal güzellikleri ile bölgenin en popüler tatil destinasyonlarından biridir.

Sinop Hakkında Kısa Bilgiler?

MÖ 7. yüzyılda bir Yunan kolonisi olarak kurulan Sinop, antik çağda Karadeniz kıyısındaki en önemli şehirdi. Helenistik dönemde yerel Anadolu kültürünü Helenistik ve Pers kültürüyle birleştirmek umuduyla başkent Amasya'dan sonra Sinop'a taşındı. Karadeniz kıyısı boyunca uzanan şehir, güzel manzaralarıyla öne çıkıyor. Sinop, volkanik patlamaların oluşturduğu etkileyici jeolojik oluşumlara sahiptir ve aynı zamanda Türkiye'nin en kuzey noktası olan İnceburun Yarımadası'na da ev sahipliği yapmaktadır.

Sinop Araç Kiralama?

Eğer Bir iş gezisi yapmak veya aile ve arkadaşlarını ziyaret etmek gibi bir planınız var ise arabakirala.com.tr bir araba kiralayabilir ve çevredeki yaylaları rahatça gezebilirsiniz. Sinop uygun fiyatlı araç kiralama için  arabakirala.com.tr hızlı arama yapabilir, şehri konforlu bir şekilde keşfedebilirsiniz. 

Sinop Gezilecek Yerler?

  • Mimari Yapılar
  • Müzeler
  • Tarihi Mekanlar
  • Parklar
  • Dini yapılar
  • Yaylalar 

Karadeniz'in tek doğal limanına sahip olan Sinop, değerli tarihi yerleri, sık ormanları ve sakin şehir merkezi ile son yıllarda yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekmektedir. Tarihi cezaevi, Sinop Kalesi, Seyit Bilal Türbesi, Alaattin Camii, Pervane Medresesi, Balatlar Kilisesi, Arkeoloji ve Etnografya Müzesi, Boyabat Kalesi, Türkiye'nin en kuzey noktası olan Akgöl, İnaltı Vadisi ve Mağarası gibi tarihi değerlerin yanı sıra, Yemyeşil ormanları ve masmavi suları ile İnceburun, Sarıkum Tabiatı Koruma Alanı ve Erfelek Tatlıca Şelalesi ile Hamsilos Tabiat Parkı Türkiye'de görülmesi gereken yerlerden bazılarıdır. Sinop seyahat planınızda mutlaka yer vermelisiniz.

Sinop Location
Mobile Application
Google PlayApp StoreApp Gallery