Sakarya Rent a car

Sakarya

Sakarya About

Sakarya

Marmara bölgesinin en popüler turistik merkezlerinden biri olan Sakarya Şehri; Her yıl on binlerce yerli ve yabancı turisti ağırlamaktadır. Sakarya'yı ziyaret eden tatilciler; Burada birçok doğal, tarihi ve turistik yeri ziyaret edebilirsiniz.

Sakarya Hakkında Kısa Bilgi?

Marmara bölgesinin Çatalca Kocaeli bölgesinde yer alan Sakarya, Türkiye'nin en kalabalık 22. ilidir. Kuzeyde Karadeniz, batıda Kocaeli ve Bursa, doğuda Dizce, güneyde Bolu ve Bilecik ile komşudur. 2018 yılı itibariyle şehrin nüfusu yaklaşık bir milyondur. Sakarya Nehri, Türkiye'nin üçüncü en uzun nehridir ve geçmişte birçok medeniyeti taşımıştır. Sakarya, konumu itibariyle tarih boyunca çok önemli bir yerleşim yeri olmuş ve aynı zamanda İstanbul-Ankara arası seyahat edenlerin de uğrak noktası olmuştur.

Sakarya Araç Kiralama?

Herkesin sevdikleriyle birlikte eğlenmeyi sevdiği yerlerden biri olan Sakarya'da gezilecek çok yer var. Tek yapmanız gereken tatilinizi planlamak ve ardından arabakirala.com.tr'ye girerek size en uygun kiralık araç seçeneklerini seçmek. Sakarya  oto kiralama ile size ve sevdiklerinize en uygun kiralık aracı  arabakirala.com.tr üzerinden en uygun fiyata bulabilirsiniz.

Sakarya  Gezilecek Yerler?

  • Plajlar
  • Tarihi yapılar
  • Mimari Yapılar
  • Doğal güzellikleri
  • Özel Müzeler
  • Gölleri
     

Sakarya'da gezilebilecek çok  yer olup , Burada doğa yürüyüşü yapabilir, ve  şehrin tarihi yapısını yakından tanıyabilirsiniz. Sakarya'da gezilecek yerler arasında; Sakarya İl Ormanı Tabiat Parkı, Acarlar longozu, Sapanca Gölü, Poyrazlar Gölü, Sakarya Saklı Gölü, Doğançay Şelalesi, Madeni Çayı, ,Rüstem Paşa Camii, Deprem Müzesi, Sakarya Müzesi (Atatürk Evi),  ve Justinianus köprüsü vb. daha birçok eser olup kesinlikle Seyahat planınıza Sakarya'yı eklemelisiniz.

Sakarya Location
Mobile Application
Google PlayApp StoreApp Gallery