Niğde Rent a car

Niğde

Niğde About

Niğde

Anadolu'nun en önemli yerlerinden biri olarak kabul edilen Niğde, köklü geçmişiyle öne çıkan bir şehir. Geçmişinin Neolitik döneme kadar uzanması birçok tarihi kalıntıyı bünyesinde barındırmasına olanak sağlamıştır. Niğde'nin ziyaret edebileceğiniz en önemli manzaralı noktasında yer almaktadır. Üç tarafı Toros Dağları ile çevrili olan Niğde, doğa tutkunlarını kendine çeken güzelliklere ev sahipliği yapmaktadır.

Niğde Hakkında Kısa Bilgi?

İç Anadolu bölgesinin güneydoğusunda, Orta Kızılırmak bölümünde yer alan Niğde, kuzeybatıda Aksaray, kuzeyde Nevşehir, kuzeydoğuda Kayseri, batı ve güneybatıda Konya, güneyde Adana ve Mersin ile komşudur. On bin yıllık köklü bir geçmişe sahip olan Niğde, eski çağlarda "Nahita" ya da "Nakita" olarak anılmıştır. Pek çok farklı medeniyete ev sahipliği yapmış bir şehir, köklü kültürel tarihi ile öne çıkmayı başarmıştır. Kapadokya bölgesinde yer alan Niğde, zengin tarihi, lezzetli yemekleri, dağ ve kültür turizmi ile en popüler destinasyonlardan biridir.

Niğde Araç Kiralama?

Zengin bir tarihe sahip olan Niğde ili, gezilecek birçok tarihi yapıya ve doğal güzelliğe sahiptir. Şehrin çeşitli yerlerine rahat ulaşım sağlamak ve seyahatinizin keyfini çıkarmak için arabakirala.com.tr'dan  araç kiralayabilirsiniz. Niğde'ye iş veya gezi amaçlı seyahat eden ziyaretçiler genellikle araç kiralama, ucuz araç kiralama veya sahibinden araç kiralama gibi seçenekleri tercih etmektedir. Genel olarak insanlar seyahat etmeyi ve arabalarında seyahat etmeyi severler. Araç kiralamak içinarabakirala.com.tr'yi tercih edebilirsiniz.

Niğde Gezilecek Yerler?

  • Tarihi yapılar
  • Mimari Yapılar
  • Doğal güzellikleri
  • Özel Müzeler
  • Kutsal ve Dini Yerler

Şehir, Paleolitik dönemden beri var olmuş ve günümüze kadar gelmiştir. Bu özellikleri sayesinde şehir hem yazın hem de kışın çeşitli amaçlarla ziyaret edilen bir yer haline gelmiştir. Niğde'de yapılacak çok şey var. Bu nedenle şehri görmek ve tanımak için yapmak istediklerinizin bir listesini yapabilirsiniz. 

Şehri tamamen keşfetmek ve listenizdeki tüm destinasyonları gerçeğe dönüştürmek için araç kiralamayı etkinleştirebilirsiniz. Niğde'de hemen hemen her tarihi dönemin izlerini görebilirsiniz. Ayrıca şehrin doğasını ve yer altı doğal kaynaklarını da tanıyabilirsiniz. İşte Niğde Kalesi, Niğde Müzesi, Niğde Saat Kulesi, Su Kemerleri, Alaeddin Camii, Hüdavent Hatun Türbesi, Roma Havuzu, Karatlı Kuş Kaya Mezarları, Konaklı Rum Kilisesi, Gümüşler Manastırı, Rum Kilisesi, Aşağı Kayaba Kilisesi. Cullaz Mescidi, Sungur Bey Camii, Murat Paşa Camii, Ulukışla Mehmet Paşa Külliyesi gibi. Ayrıca Çiftehan Kaplıcası, Kocapınar Kaplıcası ve Kemerhisar Kaplıcası keşfedilmeye değer yerlerdir. 

Niğde Location
Mobile Application
Google PlayApp StoreApp Gallery