Mardin Rent a car

Mardin

Mardin About

Mardin

Kültür ve inanç turizmi açısından Türkiye'nin en önemli şehirlerinden biri olan Mardin; Bin yıllık taş binaları, devasa medreseleri ve büyüleyici camileriyle her yıl yüzbinlerce insan ziyaret ediyor.

Mardin Hakkında Kısa Bilgi?

Türkiye'nin en kalabalık 26. ili olan Mardin, Suriye ile sınır komşusudur ve on ilçesi vardır. Yaklaşık 790 bin kişinin yaşadığı Güneydoğu Anadolu bölgesinde, Mardin ili tam bir açık hava müzesidir. çevresi; Fırat ve Dicle nehirleri ile çevrili ve Diyarbakır, Urfa, Batman, Siirt ve Şırnak ile komşu olan Mezopotamya bölgesinde önemli bir stratejik konumdur. Farklı inanç gruplarının hoşgörü ve nezaket içinde yaşadığı büyülü bir atmosfer olan Mardin; Köklü tarihi M.Ö. 500 yıllarına kadar dayanmaktadır. ve yıllar boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Sokak'ta yürürken her biri farklı bir medeniyete ait binalar bulacaksınız. Camileri, kiliseleri, kuşları ve görkemli evleri ile hayatınızda bir kez mutlaka ziyaret etmeniz gereken yerlerden biri.

Mardin Araç Kiralama?

Mardin coğrafi olarak Güneydoğu Anadolu'nun Dicle bölgesinde yer almaktadır. Suriye ile de sınırlıdır. Mardin'de kiralık araç bulmak seyahatinizi kolaylaştırabilir. Mardin ucuz araç kiralama için onlarca firmayı bünyesinde barındıran ve en uygun fiyatları tek tıkla alabileceğiniz arabakirala.com.tr'yi ziyaret edebilirsiniz.

Mardin Gezilecek Yerler?

  • Tarihi Yerler
  • Kutsal ve Dini Yerler
  • Mimari Yapılar
  • Özel Müzeler
  • Kaleler 

Adeta Açık hava müzesi olarak bilinen şehirde tarihin derinliklerinde dolaşarak bir lezzet ve kültür serüveni yaşamak mümkün.  Tarihi yapısını antik çağlardan günümüze taşımayı başaran kent, modern yaşamı da ön plana çıkarıyor. Tarih kokan bir şehir olarak bilinen Mardin'de bir milyona yakın insan yaşıyor. Suriye sınırında kültürel zenginliği zirvede olan Mardin; Yanında Diyarbakır, Batman, Şanlıurfa, Siirt ve Şırnak var. Turizmin kentin gelişimine katkısı yadsınamaz olmakla birlikte, tarım ve hayvancılık da ekonomide önemli rol oynamaktadır. 

Her yıl milyonlarca kişinin turizm merkezi olarak ziyaret ettiği Mardin'de onlarca gezilecek yer bulunmaktadır. 10 ilçesinin her birinde görülmeye değer güzelliklere sahip olan Mardin'in en öne çıkan yerleri Ulu Cami, Kasımiye Medresesi, Deyrulzafaran Manastırı, Mor Gabriel Manastırı, Mor Behnam Kilisesi ve Mardin Kalesi'dir. Şehrin güzelliklerini görmeye gelen turistlerin önemli bir kısmı Mardin Havalimanı üzerinden şehre geliyor. Bu yerleri rahatlıkla gezmek için profesyonel araç kiralama seçeneklerini kullanabilirsiniz.

Mardin Location
Mobile Application
Google PlayApp StoreApp Gallery