Karaman Rent a car

Karaman

Karaman About

Karaman

Köklü tarihi geçmişi, günümüze kadar ulaşan kültürel mirasları ve coğrafi konum itibariyle sahip olduğu doğal güzellikleri ile Karaman her yıl yerli ve yabancı binlerce turistin ilgisini çekiyor.

Karaman Hakkında Kısa Bilgi?

Tarihinden emin olmamakla birlikte yapılan araştırmalar MÖ 8. bin yıllarına dayana bir yerleşim yeri olarak bilinmektedir.  Ayrıca ticaret ve kültür merkezi olan Karaman, Hititler, Lidyalılar, Frigyalılar ve Romalılar gibi birçok uygarlığa ev sahipliği yapmıştır. Adını Karamanoğullar Beyliği'nden alan kent, bir süre başkentlik yapmıştır. İklim karasal olmasına rağmen kış ayları karlı, yağışlı ve soğuk, yaz ayları ise kurak ve sıcak geçer. Şeyh Edebalı, Kazım Karabekir, Kemal Reis, Piri Reis, Şair Aynî ve Yunus Emre gibi birçok önemli ismin ön plana çıktığı bir şehirdir. Türkiye'nin 58. büyük ili olan Karaman, elması, yemek üretimi, çorbaları  ünlüdür.

Karaman Araç Kiralama?

Karaman gezilecek yerler Konya, Mersin ve Antalya arasında bulunan ve İç Anadolu bölgesinde yer alan Karaman, Anadolu mutfağının derin izlerini sürebileceğiniz, tarihin tozunu soluyabileceğiniz bir şehir. İş veya tatil amacıyla gittiğiniz Karaman araç kiralayarak çok daha rahat seyahat edebilirsiniz. Dilediğiniz kiralık aracı Karaman merkezden teslim alabilirsiniz. arabakirala.com.tr. sorunsuz bir şekilde araç kiralama işlemleriniz yapabilirsiniz. Şimdiden iyi yolculuklar dilerim. 

Karaman Gezilecek Yerler?

  • Tarihi Yerler
  • Kutsal ve Dini Yerler
  • Mimari Yapılar
  • Özel Müzeler
  • Mağaralar

Karaman merkez ve çevresinde gezilecek ve görülecek pek çok alan bulunmaktadır. Karaman Müzesi, Karaman Kalesi,  Aktekke Camii, Zeyve Pazarı, Kuğulu Parkı , Çukurbahçe, Yunus Emre Camii, Tartan Köşkü, Hatuniye Medresesi, Ermenek Turkuaz barajı, Gökçe Çam Ormanları, Ermenek Vadisi, Barçın Yaylası, Binbir Kilise, Mennan Kalesi. gibi bir çok tarihi kültürel doğa harikasını olan karamanı  mutlaka seyahat planınızda görülmesi gereken yerler arasında eklemeniz tavsiye ederim

Karaman Location
Mobile Application
Google PlayApp StoreApp Gallery