Isparta Rent a car

Isparta

Isparta About

Isparta

Gül ve lavanta bahçeleri, birbirinden güzel antik kentleri, mağaraları ve milli parklarıyla Isparta şehri, özellikle yılın bahar aylarında, keşfetmeye gelen pek çok kişiyi ağırlamaktadır.

Isparta Hakkında Kısa Bilgi?

 Anadolu devletlerine ev sahipliği yapan bu şehir M.Ö. 20. yüzyıldan itibaren yerleşim alanı olarak kullanılmaktadır. Şehir bugünkü adını Farslarla yapılan savaştan sonra evlerine dönmeyen Moralı Spartalılardan almıştır. Akdeniz bölgesinde ve göller bölgesinde yer alan Isparta, verimli topraklara sahiptir. Akdeniz'in göller bölgesinde yer alan Isparta ili, Burdur ve Antalya illeriyle komşudur. 450 bin nüfuslu tarihi bir yerleşim yeri olan Isparta, dünyaca ünlü gül ve lavanta bahçeleri, doğal güzellikleri, tarihi ve kültürel gelenekleri ile Akdeniz'in cazibe merkezlerinden biridir. Isparta, ziyaretçilerine birçok tarihi ve turistik cazibe merkezi sunmakta olup, şehir merkezinden başlayarak birçok ilçesi Roma, Bizans ve Osmanlı dönemlerinden kalma tarihi yapılara ev sahipliği yapmaktadır. Eğirdir, Kovada ve Gölcük göllerinin bulunduğu Isparta'da ise keşfedilecek çok çeşitli doğal güzellikler sahiptir.

Isparta Araç Kiralama?

Isparta kanyonları, gölleri, ovaları, mağaraları, dağları ve hatta kayak merkezleriyle tarif edilemeyecek güzelliktedir. Güller şehri dediğimiz yükselen yıldızı Isparta'nın lavanta tarlalarını ziyaret etmeyi unutmayın. arabakirala.com.tr  Araç kiralama yaparak  sorunsuz bir hizmetini sunuyoruz, bu sayede seyahatiniz boyunca bu güzelliklerden bazılarını görmediğiniz için pişman olmayacaksınız.

Isparta Gezilecek Yerler?

  • Tarihi Yerler
  • Parklar
  • Mimari Yapılar
  •  Dini Yerler
  • Kayak Merkezi
  • Müzeler 

Mis kokulu lavanta ve gül bahçeleriyle ünlü Isparta, yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekiyor. Tarihe ışık tutan Adada antik kenti, Kutsal Kuluçka Gölü, Eğirdir Gölü, Zindan Mağarası, Davraz Dağı ve Milli Parklar gibi birbirinden nadide yapılarıyla tarih severlere gezip görülecek yerler sunuyor. Isparta'da gezilecek yerler oldukça iyi ve çok fazla Bu şehre gelmişken kesinlikle Isparta'nın lavanta bahçesini gezmeye ve eşsiz görüntüler yakalamaya değer.

Isparta Location
Mobile Application
Google PlayApp StoreApp Gallery