Hakkari Rent a car

Hakkari

Hakkari About

Hakkari

Hakkari, eski adıyla Çölemerik olarak bilinir. Hakkari, Türkiye'nin güneydoğusunda yer almaktadır. Hakkari, bugüne kadar pek çok farklı medeniyete ev sahipliği yapmıştır Çeşitli medeniyetlere  ait bir çok  önemli tarihi yapılara sahiptir.

Hakkari Hakkında Kısa Bilgi?

Türkiye'nin sınır illerinden biri olan Hakkari, özellikle yüksek dağları ve sert iklimi ile dikkat çekiyor. Bu durumu, ilin yüzde 88'inin dağlarla kaplı olması özetliyor. Göç ve ticaret yolları üzerinde ilerleyen Hakkari'nin tarihi, konumu gereği Neolitik döneme kadar uzanıyor. İlk olarak Urartuların egemenliğine giren Van'da kurulan kent, ilerleyen yıllarda farklı uygarlıklarla da tanışmıştır. Doğayla da tanınan Hakkari yürüyüş tırmanış gibi sporlarla ilgilenen birçok kişi Hakkari'nin engebeli ve aşılmaz dağlarını ve yeşil ovalarını keşfetmek için bu bölgeyi ziyaret etmeye başlamıştır. Hakkari sadece doğasıyla değil, geçmişten günümüze taşıdığı tarih ve kültürüyle de tanınan bir şehir.

Hakkari Araç Kiralama? 

Hakkari yüksek dağlara sahip bir şehir olmasına rağmen coğrafi konumunun güzelliklerini bizlere sunabilecek potansiyele sahip bir şehirdir. Dağların ortasındaki Hakkari'nin güzelliğini kaçırmamak için arabakirala.com.tr. Adresi ziyaret ederek sorunsuz bir şekilde araç kiralayabilirsiniz.

Hakkari Gezilecek Yerler?

  • Tarihi Yerler
  • Vadiler
  • Kaleler
  • Mimari Yapılar
  • Özel Müzeler
  • Kayak Merkezi

Hakkari'ye geldiğinizde şehrin kültürünün bir parçası olan Kilim Müzesi ve Hakkari Meydan Medresesi'ni mutlaka ziyaret edin. Ayrıca Şemdinli Taş Köprü, Dev Evler , Kayme Sarayı ve Urartu Mezarlığı da ziyaret listenizde olabilir. Hakkari'de günümüzde doğasıyla öne çıkan Cennet Cehennem, Seyithan Gölü, Peri Bacaları, Durankaya Yaylası, Berçelan Yaylası, Zap Vadisi, Golan Tepeleri, ore Şelalesi, Mergan Vadisi gibi yerler ziyaretçiler tarafından sıklıkla tercih ediliyor.

Hakkari Location
Mobile Application
Google PlayApp StoreApp Gallery