Giresun Rent a car

Giresun

Giresun About

Giresun

Yaylaları, kaleleri, şelaleleri ve müzeleriyle Karadeniz'in doğusunun en güzel şehirlerinden biri olan Giresun, yılın hemen her döneminde çok sayıda ziyaretçiyi şehre ağırlıyor.

Giresun Hakkında Kısa Bilgi?

Doğu Karadeniz Bölgesi sınırları içinde yer alan Giresun, gezilecek bölgeler bakımından fazlaca varlıklı bir kent olurken, bununla beraber zamanı milattan önceye dayanan en eski yerleşim alanına sahip illerimizden birisidir. Kuzeyinde Karadeniz, güneyinde Gümüşhane, batıda Ordu ve doğusunda Trabzon illeri ile çevrilidir. Kuzey Anadolu Dağları ile Karadeniz arasındaki şehrin büyük bir alanı ormanlar ile kaplıdır. Giresun, Karadeniz'in doğusunda, eşsiz doğasını korumayı başarmış bir şehirdir. Giresun ismi Yunanca ‘Kerasus’ yani. kiraz diyarı. demektedir. Kiraz, fındık ve kemençe Giresun'un meşhur parçalarındandır.

Giresun Araç Kiralama? 

Gezilecek yerler açısından oldukça zengin ve dağınık olan Giresun'un tarihi ve doğal alanlarını keşfetmek için en az birkaç gün ayırmak gerekiyor. Bunu yapmanın en iyi yolu arabakirala.com.tr. online araç kiralama hizmeti konforlu ve sorunsuz bir şekilde yapabilirsiniz.

Giresun Gezilecek Yerler?

  • Mimari Yapılar
  • Müzeler
  • Göller
  • Tarihi Mekanlar
  • Dini yapılar
  • Yaylalar 

Tertemiz doğasıyla Karadeniz kıyılarının en güzel şehirlerinden biri olan Giresun, aynı zamanda en eski yerleşim yerlerinden biridir. Bol ve masmavi doğasının yanı sıra burada birçok tarihi hazine de bulunmaktadır. Geniş ovaları, özellikle tüm şehre hakim ünlü Giresun Kalesi, doğasıyla büyüleyen yerleşim yeri Giresun Adası, birçok değerli eserin bulunduğu Giresun Müzesi ile görülmeye değer şehirlerden biridir. serin akan Kuzalan Şelalesi ve Kümbeti Yaylası mutlaka görmelisiniz. Giresun şehir merkezi seyahatinizde arabakirala.com.trGiresun araç kiralama yaparak  seyahatinize renk katabilirsiniz.

Giresun Location
Mobile Application
Google PlayApp StoreApp Gallery