Çankırı Rent a car

Çankırı

Çankırı About

Çankırı

Çankırı'ya ister iş için ister gezi amaçlı gidiyor olun, şehri ve çevresindeki doğal güzellikleri keşfetmek için harika bir Seyahat planı oluşturabilirsiniz.

Çankırı Hakkında Kısa Bilgi?

İlin Merkezi olan Çankırı şehri, Kızılırmak, Acıçay ve Tatlıçay kesiştiği noktada kurulmuştur. Deniz seviyesinden 700-800 m. yüksektir Çankırı eskiden bir kale şehriydi. Daha sonra şehir kaleye yaslanarak güneye doğru genişlemiştir. Bugün Tatlıçayın iki yakasına dağılmış durumdadır. Kalenin eteklerinde yer alan mahalleler şehrin çekirdeğini oluşturmaktadır. Bu mahalleler dar sokaklardır. Bunun yerine, yeni mahalleler daha modern mimari yapılar görünüşlüdür.

Çankırı Araç Kiralama?

İş veya tatil amacıyla gittiğiniz Çankırı'da araç kiralayarak çok daha rahat seyahat edebilirsiniz. Dilediğiniz kiralık aracı Çankırı merkezden teslim alabilirsiniz. arabakirala.com.tr. sorunsuz bir şekilde araç kiralama işlemleriniz yapabilirsiniz. Şimdiden iyi yolculuklar dilerim. 
 

Çankırı Gezilecek Yerler?

  • Tarihi Yerler
  • Kutsal ve Dini Yerler
  • Mimari Yapılar
  • Özel Müzeler
  • Köprüler

Çankırı'nın nadide bölgesi Ilgaz Dağı'nın eteklerinde şiirlerin yazıldığı, türkülerin bestelendiği Yeşil Ilgaz, tarihi, kültürü, mimarisi ve doğal güzellikleri, coğrafyası ve tarihi ile her zaman dikkatleri üzerine çekmiştir Çankırı. Kışın beyazla buluştuğu kış sporlarının, yazın ise yeşilin gökyüzüyle buluştuğu doğa sporlarının yapıldığı "Çankırı'nın incisi Ilgaz", Karadeniz'i İstanbul'a bağlayan E 80 uluslararası karayolu ile  Ankara-Çankırı-Kastamonu-Sinop D 765 numaralı ulusal karayolunun kesiştiği noktada bulunması, büyük şehirlere ve onlarca arkeolojik alan ve sivil mimari örneğine yakın olması nedeniyle tarih, doğa ve kış turizminin en önemli merkezlerinden biridir.

Çankırı Location
Mobile Application
Google PlayApp StoreApp Gallery