Bilecik Rent a car

Bilecik

Bilecik About

Bilecik

Bilecik, Marmara bölgesinin güneydoğusundaki özel konumu nedeniyle tarih boyunca önemini korumuştur. İstanbul'a ve verimli ovalara kolay bir geçiş noktası olduğu için göç etmek isteyen hemen her uygarlık bu bölgeye yerleşmek zorunda kalmıştır. Bu nedenle Bilecik'te çok değerli tarihi kalıntılar ortaya çıkmıştır. Bilecik'e gitmeden önce şehri biraz tanıyalım.

Bilecik hakkında Kısa Bilgi?

Bilecik ili, Marmara bölgesinin güneydoğu kesiminde yer almakta olup; Marmara, Karadeniz, İç Anadolu ve Ege bölgelerinin kesiştiği noktada yer almaktadır. İlde bilinen en eski isimler Agrilion ve Belekoma'dır. Bilecik, Osmanlı İmparatorluğu'nun doğduğu  topraklardır. Ertuğrul Gazi ve Söğüt anma törenleri her yıl Bilecik'in Söğüt ilçesinde düzenlenmektedir. Bölgede çok sayıda mermer ocağı bulunmaktadır. Sakarya Nehri'nin çevresinde yer alan, göletleri ve akarsularıyla bilinen bölge, antik çağlardan günümüze uzanan tarihin izlerini taşıyor. Şehirde bulunan Şeyh Edebali Türbesi Türkiye'nin dört bir yanından ziyaretçi ağırlamaktadır Bilecik.

Bilecik Araç Kiralama?

Bilecik'in güzelliklerini keşfetmek için sadece Bilecik şehir merkezini değil, ilçe ve köylerinide gezmek gerekiyor. Arabanız yoksa Bilecik'te en ucuz kiralık arabayı arabakirala.com.tr. üzerinden kolayca bulabilirsiniz. Bilecik araç kiralama fiyatlarını arabakirala.com.tr. üzerinden inceleyebilir, fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz.

Bilecik Gezilecek Yerler?

  • Tarihi Yerler
  • Alışveriş Merkezleri
  • Parklar
  • Mimari Yapılar
  • Özel Müzeler
  • Kutsal ve Dini Yerler

Şehirde bir çok  görülecek ve  önemli yerleri olan Bilecik, tarihi ve doğa güzellikleri ise turistleri meraklandırıyor. bunlardan bazıları Orhangazi Camii, Osmanlı Arması, kent Ormanı, Şelale, Bilecik Saat Kulesi bunlardan bazılarıdır. 

Bilecik  seyahatinizde Osmanlı devletinde kurucusu olarak bilinen Şeyh Edebali türbesini kesinlikle ziyaret etmelisiniz.

Bilecik Location
Mobile Application
Google PlayApp StoreApp Gallery