Bayburt Rent a car

Bayburt

Bayburt About

Bayburt

Doğa, sağlık, huzur ve heyecan veren  Bayburt, çok ihtiyacınız olan bir mola verebileceğiniz varlıklı bir ilçe; harika dokusu ile göz dolduruyor.

Bayburt Hakkında Kısa Bilgi?

Bayburt, Doğu Anadolu'yu Karadeniz'e bağlayan tarihi Erzurum-Trabzon İpek Yolu üzerinde yer almaktadır. Marco Polo ve Türk seyyah Evliya Çelebi buradan geçmişlerdir. Çoruh Nehri'nin kıyısında yer alan kentin tarihi M.Ö. 3000 yıllara kadar uzanır. 1927 yılında kadar Erzurum'a bağlı olan Bayburt daha sonra Gümüşhane'ye bağlandı. 21 haziran 1989 tarihinde  Bayburt il statüsüne kavuşmuştur.

Bayburt Araç Kiralama?

Bayburt, Çoruh Nehri'nin kıyısında kurulmuş şirin bir ildir. Bayburt, Gümüşhane, Erzincan, Trabzon ve Rize sınırlarında bulunan küçük bir şehirdir.  Eğer Bir iş gezisi yapmak veya aile ve arkadaşlarını ziyaret etmek gibi bir planınız var isearabakirala.com.tr bir araba kiralayabilir ve çevredeki kasabaları keşfetmek için kısa bir günlük gezi yapabilirler. Bayburt uygun fiyatlı araç kiralama için  arabakirala.com.tr hızlı arama yapabilir, şehri konforlu bir şekilde keşfedebilirsiniz.

Bayburt Gezilecek Yerler?

  • Tarihi Yerler
  • Mimari Yapılar
  • Özel Müzeler
  • Mağaralar


Binlerce yıl öncesine dayanan bir kültürü sahip olan Bayburt ; Doğal güzelliği ile bizi şaşırtıyor. İçinden Türkiye'nin en büyük nehirlerinden biri olan Çoruh Nehri geçmektedir. Çoruh Nehri yıllar önce İpek Yolu üzerinde olduğu için çok önemlidir. Tarım ve hayvancılık oldukça gelişmiştir. Bayburt'da güzel yaylalar ve gizemli mağaralar vardır. Bayburt  kalesi Bayburt şehrine ayrı bir doğal güzellik katan tarihi kaleyi kesinlikle Bayburt gezinizde ziyaret etmenizde fayda var.

Bayburt Location
Mobile Application
Google PlayApp StoreApp Gallery