Ardahan Rent a car

Ardahan

Ardahan About

Ardahan

Türkiye'nin en zor bölgelerinden biri olan Ardahan neredeyse tüm yıl boyunca soğuktan insanın  nefesini kesen ve yüksek tepelere inşa edilmiş mimarisiyle biliniyor. 1992 yılında il olarak kabul edilen Ardahan, ülkemizin en küçük şehirlerinden biridir.

Ardahan Hakkında Kısa Bilgi?

Ardahan ili yaklaşık 3000 yıllık bir geçmişe sahiptir. M.S. 628 yılında Hazar Türklerinin bir kolu olan Arda Hanı adını veren Arda Türklerinin eline geçmiştir. Hanım. 1068 yılında Alparslan Ardahan'ı fethetti ve Selçukluların egemenliğine girdi. 29 Mayıs 1555'te Amasya Antlaşması ile Kanuni Sultan Süleyman burayı Osmanlı Devleti'ne kattı. 29 Mayıs 1555'te imzalanan Amasya Antlaşması ile Ardahan, Osmanlı Devleti'ne bağlandı. Ardahan'a bağlı bir ilçe olan Çidere, Osmanlı İmparatorluğu'nun bir vilayeti oldu. Çar Paul'un 1800'de Gürcistan'ı fethi ile Ruslar, Osmanlı İmparatorluğu'na komşu oldular. 23 Şubat 1921'de Kazım Karabekir Paşa, Halit Paşa komutasındaki ordumuz ve Millet Meclisi hükümeti Arda Han'ı düşman işgalinden kurtardı. Ardahan, 66 yıl Kars'a bağlı kalmış ve 27 Mayıs 1992 yılında Kars ilinden ayrılarak Türkiye'nin 75. ili olmuştur.

Ardahan Araç Kiralama?

Ardahan'a iş veya gezi amaçlı gelen gezginler genellikle araç kiralama, uygun fiyatlara araç kiralama ya da araç sahibinden araç kiralama seçeneklerini tercih ediyor. Genelde insanlar araba ile seyahat etmek isterler. Araç kiralama işlemleriniz için arabakirala.com.tr.  sorunsuz bir şekilde yapabilirsiniz.

Ardahan Gezilecek Yerler?

  • Alışveriş Merkezleri
  • Tarihi Yerler
  • Mimari Yapılar
  • Yaylalar
  • Nehirler
  • Özel Müzeler

Ardahan, Türkiye'nin doğusundaki Anadolu bölgesinin Karadeniz ile birleştiği Kafkasya bölgesinde yer alan Ardahan İlinin merkezidir. Ardahan nüfusu bakımından  Türkiye'nin en küçük bölge merkezleri arasındadır. Ardahan, kış sıcaklıklarının -30'a kadar düştüğü soğuk iklimiyle ünlüdür. Yerel halk buna alışkın olsa da, uluslararası öğrencilerin ve yöneticilerin alışması biraz zaman alabilir. 

Ardahan Üniversitesi, 2008 yılında Ardahan şehir merkezine  5 kilometre uzaklıkta kurulmuştur. Ardahan seyahat planınızda hem gezi amaçlın hem iş  amaçlı görülmesi gereken yerleri sizlere bir kaç tanesi sunduk bunlar; Ardahan Şehir Merkezi- Şeytan kalesi- Çıldır gölü vb. birçok Tarihi yapılar, yaylar, mimari eserler mevcuttur. Dilerseniz arabakirala.com.tr. araç kiralama yaparak çok daha rahat geziniz veya  iş görüşmeleriniz  sorunsuz bir şekilde yapabilirsiniz. 

Ardahan Location
Mobile Application
Google PlayApp StoreApp Gallery